Bu da bikinili direniş!

Taksim Meydanı'nda başlayan "Duran Adam"lar eylemi devam ediyor. Saat 17.30 sıralarında gelen M.D. ise duran adamlardan farklı bir eyleme imza attı.

Bu da bikinili direniş!


M.D., metro çıkışında müzik dinleyerek bikinili dans etmeye başladı. Bazı eylemciler M.D.'ye alkışlarla destek verirken isminin Ümit olduğu öğrenilen türbanlı bir kadın duruma tepki gösterdi. Ümit çevrede toplananlara seslenerek " Sizlerde bu rezilliği seyrediyorsunuz değil mi? Bu modern ben gericiyim değil mi? Ben Atatürkçü değilim değil mi?" diye tepki göstermeye başladı.

M.D. ise " Saygı. Ben insanım. Benim Allahım kalbimde" diye karşılık verdi. Çevrede bulunun vatandaşlar da araya girerek kadını uzaklaştırmaya çalışsa da başarılı olmadı. Çevrede bulunan bir vatandaş " Sen Atatürkçü olamazsın" diye bağırınca emekli öğretmen Ümit çileden çıktı. "Ben senden yüzbinkere fazla Atatürkçüyüm" diye karşılık veren kadın "Hepimiz kardeşiz. Benim başım kapalıdır. Ben sana birşey söylüyor muyum. Mahvettiniz bu ülkeyi. Dediğinizi dediniz. Dün burada hareketsiz duranı ben de evde alkışladım.Ama bu vatanı yıkmak dökmek insanlık mı?" diye bağırdı. Ümit, kendisini şov yapmakla suçlanan 2 kişinin de üzerine yürüyerek tepki gösterdi. Bu anlarda kısa süreli arbedeler yaşandı. Olay yerine gelen sivil polis ekipleri Ümit'i uzaklaştırdı.

Anne ve babasının Türk, kendisinin Almanya doğumlu olduğunu ifade eden M.D. ise "İnsanları düşündürmek istedim. Özgürlük ve insanlık istiyorum" diye konuştu.

İKİNCİ KEZ SOYUNDU
Elbiselerini giydikten sonra olay yerinden uzaklaşan M.D. saat 19.00 sıralarında yeniden soyundu. Bunun üzerine polis ekipleri M.D.'ye önce kimlik kontrolü yaptı. Polis otosuna bindirilen Dost burada polis tarafından kısa süre sorgulandı. Ardından da ifadesi alınmak üzere Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.  
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2013, 23:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER