Büyükçekmece’de Öğretmenler Günü Coşkusu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Büyükçekmece ilçe teşkilatının düzenlediği Öğretmenler Günü yemeğine katıldı. Eser Otel'de gerçekleşen 24 Kasım Öğretmenler Günü yemeğine ilçede görev yapan öğretmenler ve partililer katıldı.

Büyükçekmece’de Öğretmenler Günü Coşkusu.

Büyükçekmece’de Öğretmenler Günü Coşkusu.

Ak Parti Büyükçekmece ilçe başkanlığı öğretmenler günü dolayısıyla Eser Otel’de öğretmenler ile bir araya geldi. Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen yemekli programa 1400 öğretmen katılım sağladı. Ak Parti Büyükçekmece ilçe ilçe Başkanımız Av.Celal Babayiğit’in ev sahipliğinde, Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Büyükçekmece Kaymakamı İbrahim Yurdakul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı, Ak Parti Silivri ilçe Başkanı Metin Karakaş, il genel meclis üyelerimiz ve çok sayıda öğretmen katıldı. 

Gecede kürsüye çıkan Ak Parti Büyükçekmece ilçe Başkanı Av. Celal Babayiğit yaptığı konuşmada şunları söyledi: 'kıymetli öğretmenlerimiz hiç kuşkusuz öğretmenliğin tadına varanlar onu hiçbir makam ve mevkiye değişmezler, çünkü öğretmenlik bir meslekten çok ötede bir sanat bir aşkın bir adanmışlığın adıdır bize göre adeta cam ustasının cansız cama can katması gibi topluma can katar,öğretmenlerimiz bir milletin geleceğidir sırat köprüsü gibidir adeta, çünkü ancak öğretmenin erdemidir bizi geleceğe taşıyacak genç nesli eğitip hayatına yön,ruhlarına şekil davranışlarına güzellik ancak onu eliyle katılır. Bir toplumun gelişip büyümesi beka ruhunu yakalayıp ve çağdaş değerlere ulaşması daha özgür daha demokratik olması ekonomik ve sosyal,kültürel refahı yakalaması öğretmenin elinde olandır. Çünkü öğretmen bilginin hakikate hikmetin irfanın saygının sevginin membaıdır bize göre. Öğretmene verilen değer aslında toplumun kendisine verdiği değerdir. Çünkü öğretmenlik bireye ve topluma değer katmak için vardır. Değerli öğretmenlerimize ve misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür eder, medeniyetin ve değişimin mimarı siz değerli öğretmenlerimizin gününü kutlarım' dedi.    

Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Soylu ise konuşmasında şunlaar yer verdi:             Türkiye’mizin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, fedakâr, cefakâr öğretmenlerimize aittir.Edirne’den Kars’a kadar yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır.Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz.

            Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır.Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar.Hükümet olarak, eğitime çok özel bir önem atfettik; bu alanda Cumhuriyet tarihimizin en köklü, en kapsamlı, en farklı yatırımlarını gerçekleştirdik.

            Önümüzdeki dönemde, imkânlarımız nispetinde, öğretmenlerimizin hayat standartlarını daha da yükseltecek, öğretmenlik mesleğinin itibarını daha da arttıracağız.İnanıyorum ki, Türkiye, gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerimizin yüksek katkıları sayesinde, öğretmenlerimizin yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır.Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum dedi. 

Gece, İstanbul Büyükşehir belediyesi şehir orkestrası ve sanatçıların verdiği konserle devam ederek sona erdi.

           

.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2012, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER