Çanakkale Şehitleri Edirnekapı Şehitliği'nde anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü sebebiyle Edirnekapı Şehitliği’nde anma töreni gerçekleşti.

Çanakkale Şehitleri Edirnekapı Şehitliği'nde anıldı

Törenden sonra şehit mezarlarına karanfil bırakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, acılı ailelerden gelen talepleri dinledi.

Bazı vatandaşların sorunlarını, yanında bulunan yardımcılarına ileten Ekrem İmamoğlu, gerekli çözümlerin bulunması talimatı verdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Önder Çelik, Edirnekapı Şehitliği’ndeki Çanakkale Anıtı’na çelenk bıraktı.

Şehit yakınları ve gazilerin de katıldığı tören, saygı duruşunda bulunulması, saygı atışı yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Törende, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Çelik bir konuşma yaparken, Vali Yerlikaya, Şehitlik Defteri’ne duygularını yazdı. Anıt önündeki anma, İstanbul Müftüsü Mehmet Emin Maşalı’nın okuduğu dualarla sona erdi.

Şehit yakınlarından gelen fotoğraf çekilme isteklerini yerine getiren İmamoğlu, Mehmetçik Vakfı standındaki görevlilerle de bir süre sohbet etti.

Kaynak: Gerçek Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER