Çavuşlulu kadınlar ilk kez Silivri’ye geldi

Büyükçavuşlu Mahallesi’nde yaşayan kadınların Silivri Sahili’ni hiç görmediklerini dile getirmesi üzerine harekete geçen Silivri Belediyesi, program çerçevesinde ilçede yapılan çalışmaları ve sahili Büyükçavuşlulu kadınlara gezdirdi.

Çavuşlulu kadınlar ilk kez Silivri’ye geldi

Büyükçavuşlulu kadınlar, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın mahallelerinde gerçekleştirdiği halk toplantısında Silivri’de yapılan çalışmaları yerinde gezmek istediklerini, bazıları da Silivri Sahilini hiç görmediklerini dile getirmişti. Kadınların bu isteği sonrasında Belediye Başkan Yardımcısı Elif Bilici’yi görevlendiren Başkan Işıklar, kadınları Büyükçavuşlu’dan aldırarak tüm gün boyunca Silivri’de dolaşmalarını sağladı.

Gezi programı kahvaltı ile başladı
Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Elif Bilici, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Meral Türkmen, Sosyal ve Kültür İşler Müdürü Şebnem Bozçalı ile Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın eşi Esma Işıklar’ın da eşlik ettiği program, Silivri Belediyesi Kale Park Sosyal Tesisleri’nde kahvaltıyla başladı. Ardından Silivri Sahili’ne gelen kadınlar, sahil kordon boyunda yürüyüş yaptı.

Mahalle evinde çalışmaları incelediler
Silivri Belediyesi Mahalle Evleri’ne giderek kadınların yaptığı çalışmaları inceleyen Büyükçavuşlulu kadınlar, kendi mahallelerinde de Mahalle Evi istediklerini dile getirdiler. Başkan Yardımcısı Bilici, yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verirken kadınlar da merak ettiklerini sorarak bilgi aldılar.

Işıklar’a teşekkür ettiler
Gerçekleşen gezi programından memnun kalan Büyükçavuşlulu kadınlar, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a kendilerine sağladığı bu imkân için teşekkür ettiler. Kadınlar ziyaretlerin devam etmesini, diğer mahallelerde yapılan çalışmaları da yerinde görmek istediklerini dile getirdiler.


Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2012, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER