Çete Operasyonları savcısına terfi

İstanbul Büyükçekmece ilçesi'nde 10 sene görev yapan, pek çok mafya, kaçakcı ve çete guruplarını operasyonlarla ortaya çıkaran Mustafa Kemal Gül, başsavcı oluyor.

 Çete Operasyonları savcısına terfi

Son kararnamede önce Edirne'ye, 1 ay sonra yapılan düzeltmeyle, GOP (Gazi Osman Paşa) ilçesine savcı olan Gül'ün ilk kararnamede büyük bir ilçeye baş savcı olacak.

Eski ceza hakimi Gül, organize suçlarla mücadele ekiplerince yaptığı operasyonlarda, CHP li Büyükçekmece Belediyesi'nde rüşvet ve görevi kötüye kullanmaktan 2 belediye başkan yardımcısı ile 1 şube müdürünü göz altına almış. Soruşturma sonunda Büyükçekmece Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Yaşar Necmettin Kıroğlu serbest bırakılırken, Belediyesi Başkan Koordinatörü Nuraydın Sak ve Büyükçekmece Belediyesi Başkan Danışmanı Reşat Akçay tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderilmişti. 

Adalet Bakanlığı ve HSYK ( Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu) kaynaklarından gazeteci Dursun Boran'ın aldığı bilgiye göre. Pek çok suç şebekesini ortaya çıkaran, kamu kurumlarında rüşvet çarkını bitiren Gül'ün, İstanbul da büyük bir ilçeye baş savcı olması için, çok sayıda milletvekili, sivil toplum teşkilatı, ile vatandaşların bakanlık ve kurula teklif yaptığı öğrenildi.


Resim de savcı Mustafa Kemal Gül görülüyor. 


Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2012, 16:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet turan Güleryüz
Ahmet turan Güleryüz - 6 yıl Önce

Geri zekalı bir gazetecinin ( ayarlanmış) çakma haberleriyle bu ülkede Başsavcı olunmaz. Başsavcılık sahte belge tanzim etmekle olunmaz, Başsavcılık nerde akşam orda sabah ile olunmaz

Yyt
Yyt - 5 yıl Önce

Gözlemleriniz muhteşem her ctesi viskiler havada uçuyor aqua clupte yanında zengin züppeler ve feto militanları ile sürekli irtibat halinde

Deli Dumrul
Deli Dumrul - 5 yıl Önce

Öncelikle bu savcı... Bunları yetkililer daha iyi bilir diye düşünüyorum. Bizimkisi sadece tahmin olup, gereğini yetkililere bildirmek daha hayırlıdır.

SIRADAKİ HABER