CHP BEYLİKDÜZÜ İKTİDAR YEMİNİ ETTİ!

CHP BEYLİKDÜZÜ İKTİDAR YEMİNİ ETTİ!
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı gövde gösterisiyle Kaya Ramada’yı salladı! Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve CHP’li halk salonu hınca hınç doldurdu, ellerde dalgalanan 6 oklu bayraklar salonda eşsiz bir gör

CHP BEYLİKDÜZÜ İKTİDAR YEMİNİ ETTİ!

 

CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı gövde gösterisiyle Kaya Ramada’yı salladı! Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve CHP’li halk salonu hınca hınç doldurdu, ellerde dalgalanan 6 oklu bayraklar salonda eşsiz bir görüntü oluşturdu. İlçe Başkanı İmamoğlu, “CHP Beylikdüzü’nde kazanırsa İstanbul ve Türkiye’de de kazanır. Buradan Genel Başkanımıza bunun sözünü veriyorum! Önce 5 ay sonraki genel seçimde ardından da 2014 yılındaki yerel seçimde CHP’yi Beylikdüzü’nde 1. parti yapacağız” diye ant içti!

 1000 kişilik salonda yer kalmadı

 Beylikdüzü Kaya Ramada Otel’de gerçekleşen CHP dayanışma yemeğinde davetli akını yaşandı. Salonu dolduran önemli isimler ve CHP’li halk iktidar yolunda emin adımlarla yürümenin mutluluğunu yaşadı. Kürsüde konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak ve Volkan Canalioğlu hep bir ağızdan iktidar yemini ederek salondakilerden büyük alkış aldı. Konuşmalar salondaki gençlerin “İnadına CHP inadına sol” gibi çeşitli sloganlarıyla sık sık bölünürken masalardaki davetliler de parti şarkılarına yüksek sesle eşlik etti. Öte yandan gecede sahne alan sanatçılar İhsan Eş ve Fuat Saka partilileri gecenin geç saatlerine dek coşturdu.

Gecede adeta Beylikdüzü Mozaiği oluştu

 Parti ayrımı yapmaksızın neredeyse bölgedeki tüm siyasilerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının, iş adamı ve sanayicilerin, partililerin ve örgütün katılımı ile hınca hınç doldurduğu salon baştan aşağı profesyonelce hazırlanmıştı. Göreve gelmesinin üzerinden 2 sene bile geçmeden ilçeyi adeta şaha kaldıran ilçe başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gecesine toplumun her kesiminden insanların katılım göstermesi oldukça anlamlı idi. Salondaki coşkuyu görenler Ekrem İmamoğlu’nun adeta bütün Beylikdüzü’nü kendi etrafında birleştirdiğine değinerek salon adeta bir Beylikdüzü mozaiğine döndü görüşünü dile getirdiler.

Önce sanat

 Yemekten önce kokteyl salonunda bulunan davetliler Erhan Bayladı’nın “Masal Gibi” adlı fotoğraf sergisini gezerek vakit geçirdi. Beylikdüzü CHP İlçe Başkanlığı’nın Kültür&Sanat etkinlikleri kapsamında yer alan fotoğraf sergisi, siyasi simalar ve davetlilerden beğeni topladı. Kokteylin ardından salona geçerek davetliler masalarına yerleşti. Sunumunu daha önce büyük organizasyonlarda sunucu olarak görev alan ünlü isim Korhan Abay’ın üstlendiği gecede, yaklaşık bin kişilik salon tıka basa doldu. CHP bayraklarıyla bezenen masalarda her davetlinin elinde bir CHP bayrağının dalgalanması eşsiz bir görüntü oluşturdu.

Beylikdüzü gün be gün eriyor

 Oldukça profesyonel bir şekilde hazırlanan bir sinevizyon gösterimiyle Beylikdüzü’nün dünü ve bu günü konuklara tanıtıldı. Yıllar öncesinden başlanarak Beylikdüzü’nün tarihi fotoğraflarından günümüz fotoğraflarına uzanan bir nostalji yapıldı. Ardından kürsüye çağırılan CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, yer yer sinevizyon gösterisiyle desteklenen konuşmasında şimdiki AKP yönetiminin eksikliklerine, bahanelerine ve halkı kandırma çalışmalarına değindi. İmamoğlu ayrıca yeşil alanların hızla tüketildiğine dikkat çekerek Beylikdüzü’nün kalitesini her geçen gün yitirdiğine parmak bastı.

Tek bildikleri “Planlamak”

 CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “

Bizler yıllardır sizinle beraber Beylikdüzü’nde bir arada yaşıyoruz, sıkıntıları beraber hissediyoruz, sevincini birlikte yaşıyoruz. Kısaca tümüyle hayata beraber dokunuyoruz. Çok kıymetli misafirler, değerli arkadaşlar; yaşamak, hissetmek, düşünmek, hayal etmek, planlamak, çok çalışmak ve gerçekleştirmek. İşte Cumhuriyet Halk Partisi’nin kentimiz için ortaya koyacağı vizyon bu. Beylikdüzü yoğun konutlaşma dönemi sonrası, modern şehirleşme dönemini yaşayan bir şehir olmalıydı. 1980’li yılların sonrası ve 1990’lı yılların başında insanlarımızın beklentisi, uygar, insana yakışır yeşil alanla donatılmış okul, hastane, tiyatro, spor alanları, sanat galerileri, alternatif ulaşım araçlarıyla kolay ulaşılan deniz ve İstanbul’la entegre olmuş tüm ulaşım sorunu çözülmüş bir Beylikdüzü olmalıydı. Ama bugünkü durum nedir? 2011 yılına gelmiş ve 8 yıllık AKP yönetimi 15 yıl önceki elli bin kişi için hazırlanmış E-5 ulaşım aksı bugün çevresi ile 1 milyona ulaşmış nüfusa hizmet eder durumda. “Efendim, planladık yapacağız” diyorlar! Ne zaman? Kamyonlar birer birer üst geçitleri yıktıktan sonra mı? Her ay yüzlerce ölümcül trafik kazası yaşandıktan sonra mı? Değerli dostlar, bir sanayi bölgesi var ki yüz elli binin üzerinde kişiye istihdam sağlıyor. İlk beş yüz sanayi kuruluşu içinde onlarca temsilci Beylikdüzü’nde komşumuz ama sanayici sıkıntılı, derdi paylaşılamıyor. Duvarın ötesi gibi bakılıyor. Yerleşim alanları ile entegre edilmiyor. Yolları bakımsız, alt yapı enerji sıkıntıları had safhada. Sadece bu mu? Maalesef değil. Limanlar bizim limanlarımız. Türkiye’nin en yoğun ithalat-ihracat limanı. Ama Beylikdüzü ne yaşıyor? Sadece sıkıntısını. Planlı bir yolu yok, planı yok, park düzeni yok, ayrıca liman yöneticileri ile bir diyalog da yok. Bu neye sebep oluyor? Onların ve Beylikdüzü’nün sorunlarının çözümsüz kalmasına tabiî ki. Sıkıntı bilinmezse çözüm üretilmez.”

Halk: Yeşil alan bitiyor, beton artıyor, yollar çamur deryası!

 Beylikdüzü’nün mahallelerini tek tek sayarak eksikliklerini dile getiren İmamoğlu, “Beylikdüzü yoklar ilçesi olmuştur. Kültür Merkezi yok, Pazar yeri yok, tiyatro yok, sanat galerisi yok, kadın sığınma evi yok, spor alanı yok, yeşil vadiler oldu çamur vadisi, insanlar huzursuz” dedi. Öte yandan İmamoğlu’nun konuşması sinevizyon gösterileriyle görsel bir etki kazandı. Ekrana yansıtılan görüntülerde Beylikdüzü halkının görüşleri, Beylikdüzü’nün düzensiz, çamurlu yolları ve bunun gibi daha pek çok eksik yanı gösterildi. İlçe hakkında görüşleri alınan vatandaşlar, genellikle yolların bozukluğuna, yeşil arazilerin yok edilmesine dikkat çekti.

Beylikdüzü’ne Metrobüs Bizimle Gelecek

 Konuşmasında Metrobüsün gecikmesine özellikle vurgu yapan İmamoğlu röportajlarda da görüldüğü gibi Beylikdüzü halkı iktidarın kendilerine vaat ettiği ve defalarca ötelenen metrobüs projesinin artık inandırıcılığını kaybettiğinin altını çizdi. İmamoğlu; Beylikdüzü’nun yaşaması için İstanbula bağlanması şart. nufus yoğunluğunun kentle modern bağlantısı olan metro yapılacak, bu uygar hizmet, modern Türkiye’nin, önce insan diyen Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının projesi olacak’ dedi

“Söz veriyorum: Bu eksiklikleri CHP giderecek”

 Akabinde, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, gerek kendi konuşmasında, gerekse de vatandaşın dile getirdiği bu eksikliklerin, ancak ve ancak CHP’nin iktidarıyla giderilebileceğini belirtti. İmamoğlu, “Beylikdüzü ancak CHP’nin yönetimiyle iflah olur. CHP Beylikdüzü’nde kazanırsa, İstanbul’da kazanır, Türkiye’de kazanır. Söz veriyorum: Beylikdüzü’nde CHP’yi 1. yapacağız” dedi. İmamoğlu’nun konuşması dakikalarca alkışlandı. Davetliler hep birlikte masalarındaki 6 oklu bayrakları kaldırarak dalgalandırdı.

Canalioğlu: Halkla iç içe olun

 Ekrem İmamoğlu’nun ardından kürsüye gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Volkan Canalioğlu, yaptığı kısa konuşmada çalışmalarından ötürü İmamoğlu ve ekibini tebrik ederek şu ifadelere yer verdi: “CHP’liler sokaktadır, sokakta olmalıdır. Halkla iç içedir. Yapılacak her işte halkla iç içe, iletişim içerisinde olmalıdır. Beylkdüzü İlçe Teşkilatı da bunu en iyi şekilde yerine getiren birimlerimizden biri. Onlara göreve geldikleri günden beri yoğun çalışmalara imza attıkları için teşekkür ediyor, başarılarının devamını, Beylikdüzü’nü iktidara taşımalarını diliyorum. Hep birlikte iktidara emin adımlarla yürüyoruz.”

Toprak: iktidarın yolu sokaktan geçer

 Canalioğlu’nun etkili konuşmasının ardından kürsüye davet edilen CHP Genel Başkan Yardımcılarından Erdoğan Toprak ise, iktidara giden yolda 3 temel ilke bulunduğunun altını çizerek o ilkeleri şöyle dile getirdi: “İlçe Başkanımız Ekrem İmamoğlu çok güzel bir hazırlık yapmış, gözlerimiz kamaştı. Öncelikle teşekkür ediyor, ardından iktidara giden yolun sokaktan geçtiğini ve bu yolda 3 temel ilke bulunduğunu belirtmek istiyorum. Seçmen bu ilkeler doğrultusunda adım adım ziyaret edilmelidir. Birincisi, okul aile birlikleri. Okul aile birlikleriyle yakın temas içinde olunmalıdır. İkincisi, kahveler. Kahvedeki vatandaşlarımızın derdi-sıkıntısı bizler için çok önemlidir. Üçüncüsü, hemşeri devletlere gidilmelidir. Bu şekilde iktidar yoluna varılır.”

Ve eğlence…

 Konuşmaların ardından mikrofon sanatçılara devredildi. İlk olarak sahneye gelen sanatçı İhsan Eş türküleriyle herkesi coşturdu. Özellikle “Sarı Zeybek” türküsü büyük ilgi gören Eş’e eşlik eden iki dansçı genç de dans figürleriyle davetlilere unutulmaz anlar yaşattı. Gerek hareketli gerek slow şarkılarla mest olan misafirler de masalarından kalkarak sahnedekilere eşlik etti.

Fuat Saka noktayı koydu

 İhsan Eş’in ardından sanatçı Fuat Saka’nın sahne almasıyla organizasyon gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Sar beline kuşağı, Şimdi ne yapar, Gemiler Giresuna gibi unutulmayan parçalarını seslendiren Saka, geceye noktayı koyan isim oldu. Cumartesi gecesi saat 19:30’da başlayan organizasyon saat 24:00’da son buldu.

Kimler katıldı?

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak

İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz

Mehmet Ali Özpolat

Sacit Yıldız

Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu

CHP Silivri İlçe Başkanı Selami Değirmenci

CHP Bakırköy İlçe Başkanı Dilek Baki

CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Yılmaz Yıldırım

CHP Şile İlçe Başkanı Zeki Şen

CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Erol Şahin

CHP Esenyurt İlçe Başkanı Kemal Bozkurt

CHP Avcılar İlçe Başkanı Bayram Acar

CHP Küçükçekmece İlçe Başkanı Kemal Çebi

CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Hüseyin Özkahraman

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karahan

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci

Eski Senatör ve CHP Niğde Milletvekili Abdullah Emre İleri

Esenyurt Eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan

Op.Dr. Ali Şeker

Beylikdüzü ÇYDD Başkanı Av. İbrahim Mendeşağu

CHP’li üyeler ve vatandaşlar

 

Kimler çelenk gönderdi?

 Prof Dr. Esfender Kormaz CHP İstanbul Milletvekili

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin

Berhan Şimşek

Halit Temiz CHP Pendik İlçe Başkanı

Beylikdüzü Mermerciler Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu

M. Akif Hamzaçebi Trabzon Milletvekili CHP Grup Başkanvekili

Velittin Küçük

Ahmet Gökhan

MHP İlçe Başkanı Ali Aydın

Op. Dr. Beyzade Özkahraman Yaşam Hastanesi Baş Hekimi

Atasever Marketleri Cengiz Atasever

Özşahin İnşaat Durmuş Şahin

 

Rakamlarla CHP Beylikdüzü İlçe Teşkilatı

 - İş başına geldiği gün 600 üyeye sahip olan CHP Beylikdüzü’nün bu günkü üye sayısı 3000.

- Referandum oylamasında Beylikdüzü %55’lik bir oranla “hayır” dedi.

- Beylikdüzü’nde “kılcaldamar” örgütlenmesi ile bir ilke imza atılarak mahalle, cadde, sokak ve sitelerde görev almaları için 600 partiliye tanımlanmış görev dağılımları yaptı.

- CHP Beylikdüzü pek çok alanda 100’e yakın etkinliğe imza attı ve yeni etkinlikler için bu çalışmalarına devam ediyor.

- CHP Beylikdüzü İlçe Teşkilatı bu güne kadar Beylikdüzü halkından gelen 150’ye yakın şikayeti meclise önergelerle sundu.

- Teşkilat, referandum çalışmalarında tam 100 bin kişiyle bire bir iletişim kurdu.

- Teşkilat, göreve geldiği günden bu yana 20 bin ev ziyareti yaparak halkla yüz yüze görüştü.

 

Haber: Mehmet Ali Çatal

Fotoğraflar: Fatma Sarıbıyık

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum