CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’da esnafın sorunlarını dinledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yurttaşların kırmızı et alamadığını anlatan kasap, şimdi tavuk bile satamadıklarını “Son bir ayda 5-6 defa zamlanınca müşteriler 20 lira getiriyorlar, bir tane bütün piliç istiyorlar. En az 30 liradan aşağı bütün piliç yok. Biz de boş göndermemek için ne yapıyoruz, yarım tavuk parçalıyoruz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’da esnafın sorunlarını dinledi

Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa'nın Nilüfer ilçesinde katıldığı huzurevi açılışından sonra Emek Mahallesi'nde esnaf sorunlarını dinledi.

Kasap duvarındaki veresiye notlarını da göstererek, “Bu sene biraz daha çok.”

Esnaf gezisi esnasında bir vatandaş Kemal Kılıçdaroğlu’ndan iş istedi. Türkiye’de 10 milyon işsiz olduğunu bir kez daha hatırlatarak, “Bunun 1 milyondan fazlası üniversite mezunu. Ama düzelteceğiz inşallah.”

Bir terzi, Kemal Kılıçdaroğlu’na çocuğuyla beraber çalıştığını ve şimdi çocuğunun tıp fakültesinde okuduğunu anlatarak, “Terzi dükkanından doktor yetiştirdik.”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Benim adıma onu kutla” İşlerinden bahseden terzi, bu sıralar kıyafetlerini tamir ettirenlerin olduğunu söyledi. Terzinin dükkanında bulunan kahvehane sahibi arkadaşı ise “Acı çekiyorum. Bir yıldır kapalıyız. Bir yıldır evime ekmek götüremiyorum. Öyle bir ülke olmuş ki. Ülke sadece kasasına çalışan bir ülke olmuş.”

İŞSİZ GENCE: SANDIK GELECEK DERSİNİ VERECEKSİNİZ

Kemal Kılıçdaroğlu kendisine işsiz olduğunu söyleyen gence, “Size istihdam yaratılması gerek. Sosyal devletin görevlerinden birisi budur. Sizden isteğim, sandık gelecek ve dersini vereceksiniz.”

Kemal Kılıçdaroğlu bir balıkçı ile de sohbet yaptı.“Balıklar nereden?” sorusuna balıkçı, “Karadeniz. Bu sene az olduğu için biraz pahalı. Vatandaşın da alım gücü zayıf olduğundan.”

ESNAFA MÜŞTERİ GELECEK Kİ BİZ ÇAY SATALIM

Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl olduğunu sorduğu kahvehaneci ise dertlerinin ve sıkıntılarının çok olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Bende oyun yok. Ben sadece esnaf çay ocağıyım. Dışarı esnafım kurtarıyor. Geçinmeye çalışıyoruz başkanım. Esnafa müşteri gelecek ki biz çay satalım. Ramazan’da büyük ihtimal komple kapatacağım.

Eskiden akşamları açıyordum. Bu yasaklar devam ederse açamayacağız. Bir emekli maaşı var, 2 bin lira. Onunla geçinmeye çalışacağız ne yapalım.”

Kemal Kılıçdaroğlu bir berberin de sorunlarını dinledi. Berber, esnafın desteklerinden yararlanamadığını anlatarak, “Borç, sadece kredi” dedi. Berber mağdur olduklarını ve bu durumda geçinmenin zor olduğunu söyledi.

Kaynak Anka Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER