Davutoğlu'ndan 'erken seçim' açıklaması

Davutoğlu, AKP Gençlik Kolları Vefa İftarı'nda konuştu.

Davutoğlu'ndan 'erken seçim' açıklaması

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenen AKP Gençlik Kolları Vefa İftarı'na katıldı.

Hükümet kurma çalışmalarına değinen Başbakan Davutoğlu, "Bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. Ama bütün bu çabaları gösterdikten sonra eğer tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse işte gençlerle birlikte Ak Parti teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır" dedi.

AK PARTİ ÜZERİNDEN BİR BÜYÜK RÖVANŞİZM İÇİNDE YÜRÜTÜLEN KARALAMA ÇABALARI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenen AKP Gençlik Kolları Vefa İftarı'na katıldı. Ahlaki öz dışında Ak Parti'nin tarihi duruş harekatı olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, "100 yıl önce eti tırnaktan koparırcasına bir birinden parçalanan coğrafyaların sınır geçiriyoruz diyerek birbirinden ayrılan köylerin, kasabaların bugün eğer bir birleşme kaderi varsa o kaderi çizecek olan Ak Parti kadrolarıdır. Onun için son dört beş yıldır üzerimize bu derece gelinmesinin sebebini de burada aramak icap eder. Uluslararası medyada Türkiye'yi karalamak için yapılan kampanyalar, Türkiye içindeki çalışmalar, neredeyse Ak Parti üzerinden bir büyük rövanşizm içinde yürütülen karalama çabalarının arkasında hep aynı gerekçe var" açıklamasında bulundu.

GAZZE'DEKİ ZULME, MISIR'DAKİ DİKTAYA SESSİZ KALSAYDI YABANCI YAYIN ORGANLARINDA AK PARTİ ÖVGÜLERLE ANILIRDI

Hükümetin dış politikasına değinen Başbakan Davutoğlu şunları söyledi: "Ak Parti hareketi, Gazze'deki zulme, Mısır'daki diktaya sessiz kalsaydı, Suriye'deki mazlumlara kucak açmasaydı bugün muhtemelen bütün o yabancı yayın organlarında Ak Parti övgülerle anılırdı. Ak Parti'ye dönük içeride ve dışarıda saldırılar devam ediyorsa savunduğumuz değerler ve her zaman her yerde ayakta tuttuğumuz tarihi duruşumuzdur. Kim ne yaparsa yapsın istikametimize devam edeceğiz."

DİĞER PARTİLERDEKİ TARTIŞMALARI, KÜÇÜK MEVKİ KAVGALARINI GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GETİRİN

TBMM başkanlık seçimine ilişkin Başbakan Davutoğlu, "Milli iradeye saygılıyız. Çıkan sonucun gereği ne ise, onun için bir aydır çaba içindeyiz. Ama TBMM Başkanlığı seçimi de gösterdi ki 258 arkadaşımızın hiçbir fire vermeden son tura kadar omuz omuza vermiştir. Diğer partilerdeki tartışmaları, küçük mevki kavgalarını gözünüzün önüne getirdiğinizde Ak Parti'nin ne kadar sağlam bir duruş içinde olduğunu görmek mümkün olur. Yolumuz kararlılıkla devam edecek. Bir anlık zaaf göstermenin bedelini gelecek nesiller öder" dedi.

BU ÜLKEYİ BİR AN DAHİ HÜKÜMETSİZ BIRAKMAMAK İÇİN HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERDİK GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Hükümet kurma çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi bizim özgüvenimiz sarsmak istiyorlar ülke olarak. Türkiye'de de çevredeki krizlere benzer hükümetsizlikten veya zayıf hükümetlerden kaynaklanan Yunanistan'da ve diğer ülkelerde gözlenen ekonomik krizler ya da diğer komşu ülkelerde görülen siyasi krizlerden medet umanlar var. Biz de diyoruz ki, bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdik göstermeye devam edeceğiz. Milli iradeye saygılı olacağız. Gereğini yapacağız."

MİLLİ İRADEYE BAŞVURMAK GEREKİRSE AK PARTİ TEŞKİLATLARI DİMDİK AYAKTADIR YENİ BİR SEÇİME DE HAZIRDIR

Yeni seçime hazır olduklarını söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Ama bütün bu çabaları gösterdikten sonra eğer tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse işte gençlerle birlikte Ak Parti teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 08:45

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER