Erdoğan'dan Gülen'e Sert Tepki: Hala Hakaret Edecek Kadar Seviyesiz Bir Tip

Cumhurbaşkanı Erdoğan, millete hakaret eden Fethullah Gülen'e sert çıkarak, "Hala utanmadan sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesiz bir tip" dedi.

Erdoğan'dan Gülen'e Sert Tepki: Hala Hakaret Edecek Kadar Seviyesiz Bir Tip

Darbe girişiminin 1 numaralı şüphelisi Fethullah Gülen, internet sitesinde yayınlanan videosunda, darbe kalkışmasına karşı meydanlarda milli irade için sabahlayan vatandaşlara "ahmak" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gülen'e sert tepki geldi. Erdoğan, "Hala utanmadan sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesiz bir tip. Bu saygısız, bu utanmaz, bu seviyesiz tiplere benim milletim bu dik duruşuyla cevabını verdi." dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Cuma namazının ardından toplanana vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz asker kılığına girmek suretiyle haince terörist bir eylemin olduğu geceydi. O günden bugüne bir hafta geçti. Meydanlara yürüyelim dedim. O andan itibaren meydanlara yürüdünüz.Size karşı uçakları havalandırdılar, tankları yürüttüler, helikopterleri uçurdular fakat sizler halkın gücü olarak bütün bu teknolojik imkanları, bu teknolojik gücü durdunuz.


Çünkü, 'imandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür.' Onlar paslı yüreklerle yürüdüler ama sizler o imanlı yüreğinizle onların karşısında durdunuz ve onları geri püskürttünüz. Rabbim sizlerden razı olsun. Diyorum ki; bu yürüyüşünüz inşallah sizlere son duyuruyu yapacağımız ana kadar devam etmeli. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Biz sadece rüku da eğiliriz.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 17:31

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER