Esnaftan Meral Akşener’e: 320 bin lira elektrik faturam var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mardin Artuklu'da esnafı ziyaret etti. Ziyaret esnasında bir çiftçi elektrik faturalarında yaşadığı sıkıntılarını dile getirdi.

Esnaftan Meral Akşener’e: 320 bin lira elektrik faturam var

Ziyaret esnasında bir çiftçi sulamada kullandığı elektrik için aylık 320 bin lira fatura geldiğini, tarım desteğinin de kendisine sorulmadan TEDAŞ’a yatırıldığını söyledi.

Çiftçi, “Doğrudan destek bizim hesaba gelmiyor. Benden habersiz gasp edip TEDAŞ’a veriyorlar. Eğer üzerimde bir icra, haciz varsa alabilirler. Hukuken hiçbir şey olmadan benim desteğim transit onların hesabına gidiyor. Bankaya bile gelmiyor” diyerek yaşadığı sıkıntıyı anlattı.

Akşener ve çiftçi arasında geçen diyaloglar ise şöyle:

BİRİNCİ ÇİFTÇİ: Benim bir artezyen kuyum var. 134 dönüm arazim var. 320 bin lira elektrik faturası geliyor.

AKŞENER: Nasıl ödeyeceksin?

İKİNCİ ÇİFTÇİ: 320 bin, buğday gelse 500 kilo artarsa 130 dönüm. Bunun gübresini, suyunu bütün faturalarını çıkart. 50 bin kalmaz.

AKŞENER: 320 bin lira neye dayanarak çıktı?

BİRİNCİ ÇİFTÇİ: Hiçbir şeye dayanmadan.

AKŞENER: Faturalı bir şey mi bu?

BİRİNCİ ÇİFTÇİ: Saate (elektrik sayacı) bakmadan istedikleri faturayı verebiliyorlar.

AKŞENER: Size doğrudan destek yapılıyor mu?

BİRİNCİ ÇİFTÇİ: Doğrudan destek bizim hesaba gelmiyor ki. Transit TEDAŞ faturasına gidiyor. İşin aslı şu benim malımı benden habersiz gasp edip TEDAŞ’a veriyorlar.

Eğer üzerimde bir icra, haciz varsa alabilirler. Hukuken hiçbir şey olmadan benim desteğim transit onların hesabına gidiyor. Bankaya bile gelmiyor.

Kaynak: Gerçek Gündem//Anka Haber Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER