Germencik'te tehlikeli gerginlik

Aydın’ın Germencik İlçesi’ne bağlı Bozköy’de bir termal otel inşaatı şantiyesinde çalışan doğu kökenli işçilerle bir grup arasında başlayan olaylar nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatılan köy yolu yeniden açıldı.

Germencik'te tehlikeli gerginlik

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, köyde yaptığı temasların ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gereken herşeyin yapıldığını kaydeden Çoş, şunları söyledi:

“Şu anda gergin bir ortam yok. Gerekli çalışmalar yapılıyor. Hafif bir gerginlik olmuş. Umarım bundan ibaret kalır. İnsanların birbirine saygılı olması, hassasiyetlerine özen göstermesi gerekir. Bu doğrultuda jandarma ve polis, gerekli çalışmaları yaptılar. Olay bütün boyutlarıyla adliyeye intikal ettirildi. Sağduyulu davranan bütün vatandaşlara teşekkür ediyoruz. Maalesef birkaç yaralımız var. Ateşli silahla yaralanma var ve nasıl olduğunu inceliyoruz. Mahiyeti henüz netleşmedi. İlgili cumhuriyet savcısı çalışmalarını yapıyor. Kuvvetlerimizi şu an itibarıyla azaltıyoruz. Giriş çıkış normale döndü. Bir süre gece boyunca önlemlerimiz devam edecek.”

Bir gazetecinin gözaltı olup olmadığı yolundaki sorusuna da Coş, “Ne gerekiyorsa yapılıyor. Bu olayda devletin bütün imkanları kullanılmıştır” yanıtını verdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER