Gül, Başbakan, Meclis Başkanı ve 4 Partiyle Meclis'te Görüştü

OHAL kararının görüşmelerinin sürdüğü TBMM'de önemli bir toplantı yapıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı, Başbakan ve muhalefet temsilcileriyle bir araya geldi.

Gül, Başbakan, Meclis Başkanı ve 4 Partiyle Meclis'te Görüştü

GÜL, MECLİS BAŞKANI, BAŞBAKAN VE MULAFET TEMSİLCİLERİYLE BİRARAYA GELDİ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Meclis'te bir araya geldi.

Görüşmeye MHP ve HDP temsilcilerinin de katıldığı öğrenildi.

Abdullah Gül toplantı sonrasına basın mensuplarına açıklama yaptı.


İşte Gül'ün açıklamasından satır başları:

Maalesef 15 Temmuz'da tarihimizin en utanç sayfalarından birini yaşadık.

"GÜLEN CEMAATİNE MENSUP ASKERLERİN DARBESİ SÖZ KONUSU"

TSK'nın içerisine örgütlenen ve bugün açıkça da deşifre olan Gülen cemaatine mensup bir çok askerin organize olmasıyla yönetimin ele geçirilmesi ve bir darbe teşebbüsü söz konusu oldu."MECLİS'İN BOMBALANACAĞI HİÇ AKLA GELMEZDİ"

Her şey akla gelebilirdi ama TBMM'nin, bütün partilerin ve bütün görüşlerin temsil ettiği bu mekanın planlı şekilde bombalanacağı hiç akla gelmezdi doğrusu.

"ŞİDDETLE LANETLİYORUZ"

Büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Bunu yapanları şiddetle lanetliyoruz. İnanıyorum ki mevcut yasalar çerçevesinde anayasa kanunlar en titiz şekilde uygulanacak.


"HALKA KURŞUN ÇEKTİLER"

Hak ettikleri cezayı göreceklerdir. Bu işi yapanlar Türkiye'de bir Afrika ülkesine, bir Latin Amerika ülkelerine benzer şekilde işler yaptılar. Halka kurşun çektiler.

"BİRÇOK ŞEHİTLER VERİLDİ"

Halkı tanklarla ezdiler. Komutanlarına en büyük saygısızlığı ve en büyük itaatsizliği yaptılar. Bir çok şehitler verildi.

"BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM"

Bu vesileyle önce bütün cesaretle vatan millet için canını feda eden vatandaşlarımın askerlerimiz var, polislerimiz var. Hepsini rahmetle anıyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum.
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 17:25

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER