Gürsel Tekin'den partisine şok eleştiri

Üsküdar Belediyesi'ndeki 4 CHP'li üyenin aniden istifa etmesi, gözleri, CHP-İYİ Parti ittifakına çevirdi. Ulushaber'in ulaştığı kaynaklardan edindiği bilgilere göre istifanın gerçek nedeni, İBB'deki İYİ Partililer'in, CHP'lilerden daha etkin konumda olmasından duyulan rahatsızlık. Bu iddiayı doğrular en etkili açıklama ise CHP'li Gürsel Tekin'den geldi.

Gürsel Tekin'den partisine şok eleştiri
CHP’li Üsküdar Belediye Meclis üyeleri Hüseyin Kazan, Selahattin Kamışoğlu, Köksal Durmuş ve Ahmet Başbaydar istifa etti, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin isyan dolu sözlerin barındığı o tweeti sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı, isim vermeden CHP üst yönetimini topa tuttu. Tekin, ittifak ortağı İYİ Parti’yi ise isim vermeden

Çok parçalı ittifak modeliyle kazandığı İBB koltuğunda muktedir olamayan CHP, bir yandan da parti içindeki çatırdamayla uğraşmak zorunda kaldı. İlçe örgütlerindeki partililerin İBB’ye iş başvurularına yeteri kadar  sacak bakılmadığı yönündeki itirazların ardından, İBB’de İYİ Partililer’in söz sahibi olmasından duyulan hoşnutsuzluk da çatırdamanın diğer önemli etkenleri olarak öne çıktı. İş başvurusunda bulunanların dahi İYİ Partili İBB Meclis üyesine yönlendirildiği parti içinde tartışma konusu edilirken, özellikle İmamoğlu ve yönetiminden duyulan aşırı rahatsızlık da partililerle Kaftancıoğlu’nu karşı karşıya getirdi.

Diğer yandan en yüksek sesle dillendirilen itiraz ise adı, İBB Başkan adaylığı için geçen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’den geldi. CHP’li Tekin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bombardımanda, “CHP’ye yakıt ikmali için gelmiş insanları baş köşe oturtanların da bir özeleştiri yapıp hesap vermesi gerekir. Kimsenin CHP’ye zarar vermeye hakkı yok” şeklinde çarpıcı sözler kullandı.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER