Her CHP'li hapse girmeye hazır olmalıdır

Her CHP'li hapse girmeye hazır olmalıdır
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında dokunulmazlıkların kaldırılması hakkında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslendi
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenerek, "dokunulmazlığını kaldıracak mısın" diye sordu. CHP lideri, "Bu ülkede akademisyenler, askerler, genelkurmay başkanı, gazeteciler, avukatlar hapse giriyorsa, özgürlük mücadelesi veren her CHP'li hapse girmeye hazır olmalıdır" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:
"Kürsü dokunulmazlığına evet, istediği yerde konuşabilir. Eyvallah. İhanet, yolsuzluk, hırsızlık ne dokunulmazlığı. Bizim dokunulmazlık anlayışımızda bunları yeri yoktur. Bize teklif getirdiler, biz üç öneri götürdük. Siz namuslu siyaset istiyorsanız dokunulmazlığı öneren maddeyi yeniden yazalım dedik, hayır dediler. Geçici madde yapalım, olur dedik. Bütün dönemi kaldıralım dedik, bakanların dokunulmazlığını da kaldıralım dedik. Olmaz dediler. 

Ahmet Davutoğlu'nun dokunulmazlığı devam edecek. Sen yürekli, namuslu adamsan neden kendi dokunulmazlığını kaldırmıyorsun? Milletvekili değil misin? Ahlaklı adamsan çık meydan 'Hodrimeydan' de, 'Ben de dokunulmazlığımı kaldırıyorum' de. 
Binali Yıldırım'ın dokunulmazlığı aynen devam edecek. Muammer Güler'in dokunulmazlığı aynen devam edecek. Ahmet Davutoğlu'na sesleniyorum; kul hakkı yiyenlerden hesap soracaksan gel kardeşim. Ayıptır, sana yakışmıyor. Zafer Çağlayan vardı. Önüne yatacak mısın, yatmayacak mısın? Yatmayacaksan getir kardeşim. Bir de Kuran-ı Kerim'le dalga geçen var Egemen Bağış var. Egemen Bağış'ın önüne yatacak mısın yatmayacak mısın? Gel kardeşim beraber hareket edelim, bu kul hakkı yiyenlerden beraber hesap soralım. Bir de Erdoğan Bayraktar vardı. Davutoğlu'na sesleniyorum, namuslu adam gibi bu adamların dokunulmazlığını kaldıracak mısın, yoksa önüne yatacak mısın? 
Davutoğlu neden korkuyor? Onun da dokunulmazlığı var. Dokunulmazlığı kalkarsa terör örgütlerine yardım ve yataklıktan o da yargılanabilir. Davutoğlu da, abisi de terör örgütlerine yardım ve yataklık yapmıştır. Her şeye rağmen kürsü dokunulmazlığı hariç bütün dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyoruz. 

Bu ülkede akademisyenler, askerler, genelkurmay başkanı, gazeteciler, avukatlar hapse giriyorsa, özgürlük mücadelesi veren her CHP'li hapse girmeye hazır olmalıdır. Bu mücadele ekmek kavgasıdır. Türkiye bir darbe dönemi yaşıyor. Kenan Evren'den ne farkları var? Yargı daha bağımsızdır o dönemde. Bedel ödenmeden mücadele mi edilir? Korkumuz yok. CHP dokunulmazlıklara evet diyor; onlar ne olacak? Bunların dokunulmazlığı niye kalkmıyor? Hep beraber mücadele edeceğiz. Kararlı bir şekilde yolumza devam edeceğiz."HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.