İBB Meclisi’nde bütçe kavgası

İBB Meclisi’nde bütçe kavgası
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), CHP’li Çatalca ve Silivri belediyelerinin köylerine temizlik için yapılan maddi desteğinin iki katı AKP’li Şile Belediyesi’ne yapıldı.

AKP’YE CHP’NİN İKİ KATI DESTEK

 İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), CHPli Çatalca ve Silivri belediyelerinin köylerine temizlik için yapılan maddi desteğinin iki katı AKPli Şile Belediyesine yapıldı.

İBB Meclisinin 2011 Şubat oturumunda AKPli Şile Belediyesine CHPli Çatalca ve Silivri Belediyesinin iki katı destek verilmesi kararlaştırıldı. Bu durumu protesto eden CHP grubu üyeleri toplantıyı terk etti.

‘Ayrımcılık yapılıyor’

CHP İBB Grup Başkanvekili Atalay Oğul, mecliste görüşülen 114. raporda Yüzölçümleri ve nüfusları göz önüne getirildiğinde Silivri’ye yıllık 505 bin 440 TL, Çatalca Belediyesine yıllık 1 milyon 10 bin 880 TL, Şile Belediyesine ise yıllık 1 milyon 769 bin 40 TLlik destek AKP ve CHPli belediyelere yönelik yapılan ayrımcılığın açık bir örneğidir. Silivri ve Çatalcaya yapılan maddi desteğin tek başına Şile Belediyesine yapılan desteğin toplamı kadar olduğunu gördüğümüzde burada bir yanlışlık yapılmış olabileceğini düşündük. İlgili dosyanın müdürlüğüne yeniden incelenmek üzere havalesini önerdik. Ancak AKP meclis grubu iyi niyete dayalı bu önerimizi reddettidedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.