İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Atılan adımlar erken seçime yönelik

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son dönemde yeniden başlayan "darbe çağrısı" ve başörtüsü üzerinde yapılan tartışmalarını, iktidarın "erken seçim"in altyapısını oluşturma girişimi olarak yorumladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Atılan adımlar erken seçime yönelik


 

Akşener, "Ben Haziran'da seçim bekliyorum dedim ama yanlış anlaşılmasın, bilgim, duyumum yok. Ama atılan adımlara baktığımda, 'Biden beni evde ziyaret etti' dendiğinde, bunun tercümesi 'benim adamla aramı bozmayın'dır. Erdoğan kazanmayı öngörerek, Biden'ın karşısına güven kazanmış bir kişi olarak oturmayı tercih edebilir" görüşünü dile getirdi.

Akşener, 2018 seçimlerinde kendisine, seçimden 15 gün önce adaylıktan vazgeçmesi için telefonlar edildiğini de ilk kez açıklayarak, "Birinci turda biter, sen bu işi bozuyorsun diye. Ağzımı açtım mı? Zora sokacak bir cümlemi duymadınız. Sonra seçimler bitti, İnce ile benim aldığım oy Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aldığı oy kadar..." ifadelerini kullandı.

Bahçeli'yi anlama gayretinden vazgeçtim'
MHP Lideri Bahçeli'nin bir kez daha "evine dön" çağrısı yapmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorusuna ise Akşener şu cevabı verdi:
Sayın Bahçeli'nin 'evine dön' çağrısının neye tekabül ettiğine dair bir fikir sahibi değilim. Gerçekten bilmiyorum.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER