İYİ Parti Genel Başkanı Akşener 'den fezlekeler konusunda net tavır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Türkiye Büyük Millet Meclis grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener 'den fezlekeler konusunda net tavır

Meral Akşener, milletvekilleri hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gelen fezlekeler için "Bizim tavrımız net. Arkadaşların bu şaşkınlığını gidermek adına tavrımızı açıklamak istiyorum. İYİ Parti terörün yanında yöresinde olmaz."

Meral Akşener'in konuşmasından satırbaşları ise şöyle:

Geçtiğimiz hafta sonu, değerli devlet adamı Necmettin Erbakan Hoca’nın vefatının yıldönümüydü. Bu vesileyle, kendisini rahmet ve saygıyla anıyorum. Bir sonraki gün, 28 Şubat post modern darbesinin yıldönümüydü.

Dönemin muktedirlerinin “bin yıl sürecek” dedikleri, ama, yatsıya kadar zor dayanan 28 Şubat’ın, yıldönümüydü… Aradan yıllar geçti, o kara günlerden, bugünlere geldik… Ama maalesef görüyoruz ki; Bugün, Türkiye’nin üzerinde, yeniden vesayetin eli dolaşıyor.

Bugün, Türkiye’nin üzerinde, millete parmak sallayan, aynı zihniyetin gölgesi dolaşıyor. Bugün, Türkiye’nin üzerinde, 28 Şubat’ın hayaleti dolaşıyor! Bu, MGK koridorları yerine, sarayın koridorlarında yuvalanmış bir hayalet. Bu, apolet yerine, kravat takan, haki yerine lacivert giyen bir hayalet.

Bu, irticacı yerine, beğenmediğine terörist diyen bir hayalet. Bu, dünün mağdurlarını, bugünün mağrur muktedirleri yapan bir hayalet. Bu, dün şiirden hapis yatanlara, bugün milleti “tweetten hapse attıran” bir hayalet.

Biz dün, gerçeğine boyun eğmedik, bugün elbette hayaletine boyun eğmeyeceğiz. Biz dün, toplusu, tüfeklisi önünde eğilmedik, bugün elbette yalanlısı, dolanlısı önünde eğilmeyiz.

Çünkü biz, hayaletlerin değil, hakikatin peşindeyiz. Çünkü biz, vesayetin karşısında, milletimizin yanındayız. Türkiye’nin acı gerçekleri var. Milletimiz, zorluklarla mücadele ediyor.

Türkiye’nin, bu acı gerçekleri aşacak imkanları var. Türkiye’nin, her bir vatandaşını, refaha erdirecek kaynakları, zenginliği var.

Bütün mesele, bu zenginliği, kimin nasıl paylaşacağı. İşler yolundayken, müteahhidini ihaleye boğan bu iktidar, bütçe dara düştüğündeyse, acısını onlardan değil, sırtına yeni yeni vergiler, yeni cezalar bindirdiği milletimizden çıkartıyor.

Hak böyle olmaz. Adalet böyle olmaz. Devlet böyle yönetilmez. Dün dava adamıyım diye gezenler bugün Saray'da sefa sürüyorlar.

FEZLEKE AÇIKLAMASI: BİZİM TAVRIMIZ NET

İYİ Parti’nin bu fezlekelere ne diyeceğine takmışlar… Eylemsizliğiyle meşhur küçük ortak, çıkmış kürsüye, her zamanki gibi ancak bağırıyor.

Biliyorsunuz, argümanı yetmeyen durmadan bağırır. Türkçesi yetmeyen de durmadan söver. Bunlar da aynen öyle. Akıllarınca bu bağırmalarla, bu çağırmalarla bizi zora sokacaklar…

Oysa bizim bu konuyla alakalı tavrımız o kadar net ki, arkadaşların yapmış olduğu bu kadar tatavayı, eğlenceyle karışık bir şaşkınlıkla izliyoruz. İlkesiz siyaseti düstur edinmişlerin, dün sövdükleriyle, bugün yoldaş olanların, dün yoldaş oluklarına da, bugün sövenlerin, bu netliğimizi yadırgamasını elbette anlıyorum. O nedenle, arkadaşların bu şaşkınlığını gidermek adına, bir defa daha, konuyla alakalı tavrımızı açıklamak istiyorum.

İYİ Parti, terörün yanında, yöresinde olmaz. İYİ Parti, teröristle masa kurmaz, pazarlık yapmaz. İYİ Parti, teröristin kafasından konfeti temizlemez.

İYİ Parti, seçim kazanmak için, terörist mektubuna, katil röportajına bel bağlamaz. İYİ Parti, her zaman milletinin yanında, demokrasinin yolundadır. İYİ Parti, sandıkta başkasına oy verdi diye, milletine bela okumaz.

İYİ Parti, itirazı olan gencine, esnafına, çiftçisine terörist demez. İYİ Parti, millet şehidine ağlarken, lebalep kongrelerde sırıta sırıta konuşmalar yapmaz.

İYİ Parti, hukukun yanında, adaletin peşindedir. İYİ Parti, terörden siyaset devşirme peşinde olanların ipiyle, kuyuya inmez. İYİ Parti, adaleti, siyasi hesaplarına meze yapmaya kalkanlara, alkış tutmaz. İYİ Parti, milletin derdi konuşulmasın diye önüne getirilen fezlekelere, gözü kapalı el kaldırmaz.

İYİ Parti, o fezlekelerin önünü arkasını iyice okur. Çünkü İYİ Parti, o fezlekelerin önünde biri varsa, ardında da sizin olduğunuzu çok iyi bilir. Özetle İYİ Parti, Türk yargısının hazırladığı fezlekeye bakar, gereği neyse onu yapar. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Twitter fenomeni küçük ortak, tatava yapmayı bıraksın, “Yapacağım, her an yapabilirim, birazdan yapıyorum…” diye ağzına sakız ettiği, malum kapatma başvurusunu, ne zaman yapacakmış, onu söylesin.

Hızlı olmasa da, ziyadesiyle öfkeli küçük ortak, hamaseti bıraksın, HDP eş genel başkanının, Sayın Erdoğan’la, nasıl kol kola yürüdüklerini anlattığı, Netflix belgeseli kıvamındaki açıklamalara cevap versin.

Kürsülerde fırtınalar estirip, icraata gelince, “aradığımız kişiye ulaşılamayan” küçük ortak, boş konuşmayı bıraksın. Uygur kardeşlerimiz için ne düşünüyorlar, Çin zulmü için ne yapacaklar, onu açıklasın.

Bu vesileyle, Çin’in, Uygur kardeşlerimize yaptıklarının “Soykırım” olarak tanınması için, meclis grubumuzun, Yüce Meclis’e vereceği öneriye, Sayın Bahçeli ve arkadaşlarının da desteğini bekliyoruz. Tabi Sayın Perinçek’ten izin alabilirlerse…

Merak ediyorlarmış… İYİ Parti fezlekeler geldiğinde ne yapacakmış? Elbette, vatandaşı iki yumruk arasında sıkıştıran bu utanmazlığa geçit vermeyeceğiz. Elbette, milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette, siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız. Bu kadar basit, bu kadar net.

MİLLETLE İNATLAŞMA ERDOĞAN, MİLLETİYLE İNATLAŞANLARIN SONUNA BAK

Damat gitti, “kayınpederden masallar” tam gaz devam ediyor. Hafta başındaki kabine toplantısından sonra çıktı ve dedi ki; “Kamu harcamalarında israfa tahammülümüz yok.” Yanlış duymadınız. Bunu söyleyen, daha dün, milyarlarca lirayı heba etmeyi, “itibardan tasarruf olmaz” diye savunan, aynı Sayın Erdoğan…

Allah kimseyi böyle şaşırtmasın. Allah kimseyi böyle yoldan çıkarmasın. Siz hiç, “israfa tahammülümüz yok” diyen, ama, 12 uçakla gezen birini duydunuz mu? Siz hiç, “israfa tahammülümüz yok” diyen, ama, kendine saray koleksiyonu yaptıran birini gördünüz mü? Siz hiç “İsrafa tahammülümüz yok” diyen, ama, ultra lüks araç filosuna, her gün yenilerini katan birini gördünüz mü? Alın size en yakın örnek; 17 milyar lira zarar etmiş Türk Hava Yolları’na, 347 adet lüks otomobil kiralamak için, 2 gün sonra ihale yapılacak.

Bir kişi de çıkıp, “Şirket bu kadar zarar etmiş, millet bu kadar darda, bir süreliğine iki yaşında, üç yaşında arabalarla idare edelim.” demiyor. Lüks arabayı israf görmeyen bu zihniyet, utanmadan çıkıp “kamuda israfa tahammülümüz yok.” diyebiliyor. Ne diyeyim, Allah ıslah etsin.

Salgın yüküyle dara düşmüş vatandaşına, 53 milyar lira destek vermekle övünen, israf düşmanı Sayın Erdoğan, bunun iki katını, hem de inadına, Kanal İstanbul çılgınlığına yatıracağını söylüyor.

Egoya bakar mısınız? Cürete bakar mısınız? Arkadaş, 'inadına yapacakmış'… Sayın Erdoğan, madem sen unuttun, ben sana hatırlatayım, Peygamber Efendimiz buyuruyorlar ki; “Bir kimseyi, inada kapılmış, çekişmeci ve kendi görüşünü beğenmiş görürsen, bil ki, onun ziyanı tamamdır.”

Milletle inatlaşma Sayın Erdoğan. Millet iradesiyle inatlaşılmaz. Siyaset tarihi, milletiyle inatlaşan şuursuz siyasetçi çöplüğüdür. Milletiyle inatlaşanların sonuna bak, ders çıkar.

Ama illaki inat edeceksen; millete karşı değil, millet için inat et. Mesela, kalkınmada, üretimde, istihdamda inat et. Mesela, adalette, hukukta, demokraside inat et.

Refahta, huzurda, mutlulukta inat et. Mesela, açları tok yapmakta, işsizlikten ağlayan babanın derdine derman olmakta inat et. Mesela, yolsuzlukları bitirmekte, gençlerimizin umutlarını yeşertmekte inat et. Gel, siyasi hayatında bir defas olsun kendi çıkarın için değil, milletinin iyiliği için inat et. Bu sözlerimi yabana atma.

Kaynak: Gerçek Gündem

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER