Kabine iki haftalık aranın ardından toplanıyor: Ekonomiye ilişkin gelişmeler masada

Cumhurbaşkanlığı kabinesinin bugün yapacağı toplantıda, gündem ekonomideki gelişmeler olacak. Ayrıca emekliler için bayram ikramiyesine zam da toplantının gündemlerinden biri olacak.

Kabine iki haftalık aranın ardından toplanıyor: Ekonomiye ilişkin gelişmeler masada

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, iki haftalık aranın ardından bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

KABİNENİN GÜNDEMİNDE NELER VAR?

Toplantıda temizlik ürünlerine gelen KDV indiriminin etiketlere yansıması ve vatandaştan gelen şikâyetlerin ele alınacağı bildiriliyor.

İlgili bakanların brifing vereceği kabinede ramazan ayının gelmesiyle birlikte sahada yapılan denetimler ve zincir marketlerdeki son fiyatlar değerlendirilecek.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği bayram ikramiyelerine yapılacak zamla ilgili bir karara varılması da bekleniyor. Emeklilerin hesabına bayram öncesi yatırılan 1100 liralık ikramiyenin bu yıl artırılıp artırılmayacağı da kabinede görüşülecek. Nisan sonunda ödenecek bu yılın ilk bayram ikramiyesi için önerilen zamlı formüller kabinede tüm yönleriyle konuşulacak.

Böylece milyonlarca emeklinin zamlı Ramazan Bayramı ikramiyesinin, kabineden çıkması muhtemel karar doğrultusunda 2 Mayıs 2022’den önce hesaplara yatırılması planlanıyor.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili son gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, Türkiye'nin kalıcı ateşkesin sağlanması için yaptığı arabuluculuk faaliyetleri, İstanbul'da yapılan son müzakereler, dışişleri bakanlarını ve iki ülke liderlerini bir araya getirmeye yönelik diplomatik girişimler, Karadeniz'deki mayın riski gibi konu başlıkları masaya yatırılacak.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER