Kılıçdaroğlu 8 maddede anlattı: CHP iktidara gelince ilk haftada yapılacaklar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 'İktidara geldiğimiz ilk haftasında yapacaklarımız' başlığıyla 8 maddelik liste sosyal medya hesabından yayınladı.

Kılıçdaroğlu 8 maddede anlattı: CHP iktidara gelince ilk haftada yapılacaklar

Kemal Kılıçdaroğlu'nun paylaşmış olduğu listede Katar'a satılan Tank-Palet Fabrikası'nın geri alınması ve esnaftan alınan faizlerin sıfırlanması dikkat çeken maddeler oldu.

O maddeler ise şöyle:

1- Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikası'nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz.

2- Esnafın salgın döneminde bankalardan almış olduğu kredilerin faizlerini silerek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

3- Bir kararname ile esnafın kira spotaj vergisini kaldıracağız.

4- Çiftçilerin bankalardan ya da tarım kredi kooperatiflerinden almış oldukları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde takside bağlayacağız.

5- KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak; borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda anaparayı makul taksitlere böleceğiz.

6- Beşiktaş'ta terör saldırısında yaşamını yitiren 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faiziyle birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

7- 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını, faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

8- Hangi koşulda, bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi'ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.

Kılıçdaroğlu 8 Maddede Anlattı: CHP İktidara Gelince İlk Haftada Yapılacaklar

Kaynak: Gerçek Gündem

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER