'Leşini bulamayacaklar dedin'

'Leşini bulamayacaklar dedin'
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın basın toplantısında konuştuklarından nasibini alanlardan olan Telegol programının sunucusu Serhat Ulueren, programında sert çıktı.
Aziz Yıldırım'ın konuşmalarını eleştiren Ulueren, "Ben Başkan olsam gündemi değiştirmek yerine önce kendi takımımdaki sorunları dile getiririm. Neden futbolcular ile Pereira arasında bir birlik beraberlik sağlanamadı. Caner olayının iç yüzü. Yerli futbolcuların başka kulüplere gitmesi. Bu konular hakkında net açıklamalar bekliyordum" diye konuştu.

Ulueren ayrıca, "Bana, Fenerbahçe'nin altyapıdan Türk futboluna kazandırdığı bir tane futbolcu söyleyin? Yok. O zaman bu nasıl bir büyük kulüp?" dedi.

Fenerbahçe'nin başarısız olduğunu savunan Ulueren, Aziz Yıldırım için, "Şu anda kimse konuşuyor mu? Milyon euroluk takım kurdun, statsız Beşiktaş şampiyon oluyor. Kim konuşuyor? Nerede? Böyle bir diktatör edası olamaz. Kimsin ya? Sen o kulübün sahibi değilsin" ifadelerini kullandı.

Ulueren, Aziz Yıldırım'ın "İsteseydim şampiyon olurdum" sözlerine de büyük tepki göstererek "Bu yüzden Fenerbahçe bir arpa boyu yol alamıyor. Nerede dünya kulübü? Masa tenisi takımıyla övünüyorsun. 9 tane Galatasaray şampiyonluğu gördün mü görmedin mi? Gördün. 3 tane trajik şampiyonluk kaçırdın. "Ben isteseydim şampiyon olurdum" diyor. Sen o zaman Fenerbahçe'ye ihanet ettin. İsteseydim olurdum ne demek? Parayı verirdin şampiyon mu olurdun?" dedi.

"BÖYLE KULÜP YÖNETİLMEZ"
"Son derece omurgasız bir basın toplantısı yapıyorsun. Daldan dala konuyorsun. Bir sistem içinde konuşmalısın. Böyle kulüp mü idare edilir? "Terraneo'yu getirdim, kovdum" diyor. Böyle bir üslup mu olur? Tüm Türkiye'nin takip ettiği bir kulüp başkanının, 25 milyon gönüllüsü olan bir takımın başkanının bunları söylemeye hakkı yok."

"YÜREĞİN VARSA..."
"Yüreğin yetiyorsa, birazcık cesaretin varsa, çıkarsın karşıma bire bir kozlarımızı paylaşırız. Sen iftira adarak, adımı veya kanalımızın adını ağzına alarak, bize işten attırma politikası yaparak, bel altı vurarak olmaz bu işler."

"FENERBAHÇE'YE KENDİ EVLERİNİ SATTIN"
"Satamadığın evleri, milyon dolarlar karşılığında, Fenerbahçe'ye sattın mı? Sen damadına iş verdin. Belki damadı çok ucuza yaptı ama tüzük yapamaz diyor. Sen evlerini, Fenerbahçeli futbolcular orada oturacak diye kulübe satamazsın. Bunlara verecek cevabı varsa her türlü ortamda kendisiyle konuşur tartışırım."

"HEPSİNE VERECEK CEVABIM VAR"
"2006'ya kadar beni baş tacı yapıyordu. Neden düzenin bozulduğunu, bana neden husumet beslediğini de ekrana yansıtacağım. Bu programda kendisi dahil her yöneticinin cevap hakkı vardır. Bize hakaretlerde de bulunabilir ama hepsine verecek bir cevabım vardır."

"TÜRK ADALETİ ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIZ"
"Sen beni bir gruba yakın gösterip, bel altı vurup, çıkar amaçlı örgüte yakın göstermek bir iftiradır. Benim de ailem var onun da ailesi var. Eğer elinde kanıtın yoksa, bir insana sen şuna yakınsın demek çok ayıp ve çirkindir. Tabi ki yüce Türk adaleti önünde hesaplaşacağız. Bu dosya kapanmayacak. Bugün yapmış olduğu açıklamaların devamını getireceğim."

"CESARETİ OLAN GELİR..."
"Öyle tek taraflı yayınlarla, bu böyledir, şu şöyledir, patronu böyledir, demekle olmaz. Bu iş kapanmaz böyle. Ben kalkıp da basın toplantısı yapacak değilim. Cesareti olan adam, gelir istediğini söyler ben de kuzu gibi dinler cevabını veririm. Ama işkembeden atmam. Net söylerim. Çamur at izi kalsın politikası olmaz. Ayıptır."

"EN BÜYÜK YALANCI VE İFTİRACI..."
"18 yıl başkanlık yapmış bir kişi, Fenerbahçe'nin gücünü kullanarak, taraftarı arkana alarak, ipe sapa gelmeyen açıklamalar yapamazsın. Ona gider yap, buna gider yap. Ortada ne var? Hiçbir şey yok. Varsa da bunu mahkemede sunmak zorunda. Eğer kanıtın varsa bunu mahkemede kanıtlayacaksın, kanıtlamak zorundasın. Madem benim bir cemaate yakın olduğumu iddia ediyor, bunu kanıtlamak zorunda. Kanıtlayamazsa dünyanın en büyük yalancısı ve iftiracısıdır."

"KANITLAMAK ZORUNDA"
"Çok haksız bir iftira ile karşı karşıya kaldım. Bana paralelci damgası vurdu, iftirasını attı. Bunu Aziz Yıldırım kanıtlamak zorunda. Kanıtlayamazsa ona yüz bin kere yazıklar olsun. O bana açtığı davalarını bile geri çekti. 2010/2011 olayına hiç girmiyorum. Oradaki olay yargıtayda. En ufak bir suçlamam yok. O konuda kendisi beraat etmiştir."

"ERSUN YANAL'A TEŞVİK..."
"Mustafa Denizli ile 2000-2001 yılında yapmış olduğu şampiyonlukta, bugün ahlaksız dediği Ersun Yanal Ankaragücü'nün hocasıydı. Ersun Yanal o dönem teşvik primi aldığını itiraf etti ve bu haber hiçbir zaman yalanlanmadı. Bizzat Ersun Yanal'ın evinde dağıtıldı bu para. Cafer Aydın dile getirdi, Ersun Yanal da doğru dedi. Bugün o Ersun Yanal'a ahlaksız dedi."

"AİLEMİ TEHDİT ETTİN! 'LEŞİNİ BULAMAYACAKLAR'DEDİN! YAKIŞTI MI"
"Ailemi tehdit ettin. 'Öldüreceğim, leşini bulamayacaklar' dedin. Yakıştı mı bunlar sana? "Beni vurdurtsan, çöpe attırsan ne olacak? Bunlar kulağıma geldi." (sporx)HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.