Mahşerin 4 atlısı diyen çete yakalandı

Odatv'nin haberine göre, İstanbul Sarıyer'de ciple dolaşan 4 şahıs, ilçenin çeşitli yerlerinde tabancalarla gündüz vakti havaya ateş ederek korku dolu anlar yaşattı. Trafikte seyrettikleri esnada havaya ateş açan şahıslar, vatandaşların canını da tehlikeye attı.

Mahşerin 4 atlısı diyen çete yakalandı

Sokağa çıkma yasağını da ihlal ettiği belirtilen şahıslar, havaya ateş açtıkları o anları ise cep telefonuyla kaydedip sosyal medyada yayınladı.

Görüntülerin paylaşılmasından sonra sosyal medya yoluyla işlenen suçları da takip eden Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri. Görüntüleri incelemeye alan Sarıyer polisi, şahısların seyir halindeyken cipten ateş ettikleri noktayı belirledi.

FİZİKİ ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Bunun üzerine belirlenen güzargahtaki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği ekipleri, içerisinden ateş edilen aracın cip olduğunu tespit etti.

Plakayı sorgulayan Sarıyer polisi, araç sahibinin adresine ulaşması üzerine belirlenen adreslerde fiziki çalışma başlattı.

ÜSTÜNDE TABANCAYLA YAKALANDI

Çalışmalar neticesinde havaya ateş açan şahsın 25 yaşındaki Barış Ü. olduğu tespit edildi. Sokağa çıkma yasağın olduğu önceki gün devam eden çalışmalarda, adresi tespit edilen Barış Ü. sokakta yakalandı.

Üst araması yapılan Barış Ü.’nün üstünde 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

3 KİŞİ BAŞKA ARAÇTA YAKALANDI

Şahsın gözaltına alınmasından sonra üzerinde ele geçirilen silah ile görüntülerde ateş açtığı silahın aynı olmadığı belirlendi. Bunun üzerinde araçtaki diğer şahısları yakalamak için çalışmalara devam eden Sarıyer polisi, saat 23.00 de ateş etme olayın gerçekleştirildiği üzere bir aracı durdurdu.

Araç içerisinde olan 3 şahısın görüntülerdeki o şahıslar olduğu tespit edildi. Bunun üzerin üst aramaları yapılan şahıslardan Görkem Ü.’nün (20) üzerinde 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Araçta da yapılan aramalardan sonra Görkem Ü. dışında araçtaki Cihan Ü. (32) ve Adem Y.’de (36) gözaltına alındı.

MAHŞERİN 4 ATLISI LAKAPLI ÇETE YAKALANDI

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği'ne götürülen 4 şüphelinin burada ifadeleri alınıp sorgulandı. Gözaltına alınan şahıslardan Barış Ü.’nün emniyette, 2 adet “Kasten Yaralama” ve “Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet” suçlarından, Görkem Ü.’nün “Taksirle Yaralama” ve “Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet” suçlarından, Cihan Ü.’nün 3 adet “Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet”, “Tehdit”, “Kasten Yaralama” ve “Açıktan Hırsızlık” suçlarından, Adem Y.’nin ise 2 adet “Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet”, 8 adet “Güveni Kötüye Kullanma”, 7 adet “Dolandırıcılık”, 2 adet “Mala Zarar Verme”, “Özel Belgede Sahtecilik”, “Oto Hırsızlığı” ve 2 adet “Evden Hırsızlık” suçlarından kaydı olduğu ortaya çıktı.

Emniyette toplam 33 suç kaydı olan şahıslar, “Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması” ve “Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet” suçlamalarıyla adli işlemleri yapılması sonrası adliyeye gönderildi.

Kaynak: Odatv

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER