Meteoroloji yağmur ve lodos için uyardı

Meteoroloji tarafından yapılan son açıklamada Marmara, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında yağmurun etkili olacağı ifade edildi. Ege ve Marmara'da kuvvetli lodosun da kendisini göstermesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise artmaya devam ediyor.

Meteoroloji yağmur ve lodos için uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Akdeniz ile Çorum ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağmur ve Sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

         
Hava sıcaklığının iç ve batı bölgelerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bugün Marmara'nın güney ve batısı ile Ege bölgesinde kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın bugün (Çarşamba) Marmara'nın güney ve batısı ile Ege bölgesinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER