Peş peşe 'kar' açıklamaları: Şimdi de Süleyman Soylu uyardı

İçişleri Bakanı Soylu, "Bugün başlayacak olan yoğun kar yağışı ile ilgili tüm valiliklerimiz tekrar uyarıldı" açıklaması yaptı.

Peş peşe 'kar' açıklamaları: Şimdi de Süleyman Soylu uyardı

Meteoroloji'nin açıklamalara göre, Türkiye bugün itibari ile soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına giriyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamaları sonrası ise valilikler ve AFAD'dan peş peşe açıklamalar gelirken; son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da kar yağışına ilişkin paylaşımda bulundu. 

İçişleri Bakanı Soylu yaptığı açıklamada, "Bugün başlayacak olan yoğun kar yağışı ile ilgili tüm valiliklerimiz tekrar uyarıldı" ifadelerini kullandı. 

Soylu'nun açıklamaları şöyle: 

''Oluşabilecek olumsuzluklara karşı Valiliklerimiz, İl Özel İdareler, AFAD, GAMER, 112 Acil Çağrı Merkezlerimiz, Emniyet ve Jandarma birimlerimiz, Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü ile koordineli şekilde 24 saat esasına göre teyakkuz haline geçirildi. 

Bîmekânlar dahil kimsesiz ve yaşlılarımızın ihtiyaçlarının önceliklendirilmesi, Emniyet ve Jandarma #HAYDİ ekiplerimizce sokak hayvanlarına her türlü mama desteği sağlanmaya devam edilmesi, tüm araçların, özellikle ağır vasıtalar başta olmak üzere kış lastiklerine dikkat edilmesi, kayan araçların yolları kapatmaması için derhal çekicilerle çekilmesi gibi birçok tedbir tekrar hatırlatılmıştır. 

Vatandaşlarımızdan ricamız; uyarılar, alınan tedbirler ve duyurular çerçevesinde dikkatli olmalarıdır. Kazasız belasız inşallah....''

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2022, 13:41

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER