Sedat Peker iddiaları yalanladı: Çok eğleneceğiz çok!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları tartışılmaya devam ederken kritik bir gelişme ile paylaşımlarına engel getirildiği iddia edildi. Peker, bu iddiaları sosyal medya hesabından yalanladı.

Sedat Peker iddiaları yalanladı: Çok eğleneceğiz çok!

Sosyal medya hesaplarından yayımladığı videolarla çeşitli iddialarda bulunan Peker'in, bazı tweet ve videolarına Jandarma Genel Komutanlığı talebi ile “kişilik haklarının ihlali” gerekçesi ile Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engelli getirildiği iddia edilmişti.

Engel kararını bilişim hukuku uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz, sosyal medya hesabından duyurdu.

Akdeniz, “Jandarma Genel Komutanlığı’nın bu tweetler ve YouTube videoları hakkında yaptığı 18 Mayıs 2021 tarihli başvuru Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedilmiş. O kararın gerekçesi bilinmemekle birlikte, Komutanlığın itirazı Ankara 6. SCH tarafından kabul edilmiş” ifadelerini kullandı.

Erişime engellenen içeriklerde, AKP Milletvekili Tolga Ağar’ın Elazığ’da bir Yeldana Kaharman’ın ölümüyle ilgisi olduğu iddiası yer almıştı.

İDDİALARI YALANLADI
Erşim engeli haberlerine karşı sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Peker, "Twitter, YouTube ve Instagram hesaplarıma herhangi bir erişim engelleme kararı bulunmamaktadır.

Ayrıca da Telegram’dan kesinlikle yayın yapmayacağım. Derin Mehmet’in adamları yine faaliyette kardeşlerim. Etlerini parça parça koparacağım. (mecazi anlamda) Çok eğleneceğiz çok!" dedi.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER