Silivri Dere Islahı için yıkımlar başlıyor!

Silivri Dere Islahı için yıkımlar başlıyor!
Silivri'de uzun zamandır gündemi meşgul eden Boğluca Deresinin ıslah çalışmaları başlıyor. Islah çalışmaları için düğmeye basan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dere çevresinde bulunan ve yıkılması gereken binaların istimlak sürecini tamamladı.


Silivri'de uzun zamandır gündemi meşgul eden Boğluca Deresinin ıslah çalışmaları başlıyor. Islah çalışmaları için düğmeye basan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dere çevresinde bulunan ve yıkılması gereken binaların istimlak sürecini tamamladı. İstimlak edilen binaların yıkımına başlayacak olan İBB, binalarda oturan konut sakinlerine 15 Aralık gününe kadar tahliye işlemlerini tamamlamalarını tebliğ etti. 15 Aralık itibari ile yıkımlara başlayacak olan İBB ekipleri, dere kenarında bulunan bir çok binanın yıkımını gerçekleştirecek.

Mülk sahiplerine tebligat gönderen İBB, Boğluca Deresi çevresindeki kamulaştırılma süreci tamamlanan yerlerin 15 Aralık tarihine kadar boşaltılarak yıkıma hazır hale getirilmesini istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Tedbir Müdürlüğü tarafından, mülk sahiplerine ulaştırılan tebliğinde, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı Kamulaştırma Müdürlüğü’nün 20/10/2010 tarih ve TN: 3459747/10515 sayılı yazısı gereği, 2942 sayılı kamulaştırma Kanununun ilgili maddesine istinaden kamulaştırılarak Belediyemiz adına tescil edilmiştir. Bu nedenle, imar planındaki amacına tahsis edilmesi için kullandığınız taşınmazın 15/12/2010 tarihine kadar nüfus ve eşyadan tahliye ederek yıkıma hazır hale getirmeniz, aksi takdirde hakkınızda Mer-i Mevzuat hükümleri doğrultusunda yasal işlem yapılacağı tarafınıza imza mukabili tebliğ olunur.” denildi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.