Şırnak'ta askeri hareketlilik

ŞIRNAK'ta PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürerken, güvenlik güçleri Cudi Dağı'nı abluka altına aldı.

Şırnak'ta askeri hareketlilik
Şırnak'ta 3 gün önce Kato, Küpeli ve Çırav dağlarında PKK'lılar ıetkisiz hale getirmek için başlatılan operasyon sürdürülürken, operasyon bugün Cudi Dağı'na da kaydırıldı. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na bağlı birlikler Cudi Dağı'nı abluka altına aldı. İkizce Jandarma Tugay Komutanlığı'na geçici görevle konuşlanan Bolu Dağ Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı özel eğitimli profesyonel birlikler, karadan ve havadan Cudi Dağı'na yönelik kapsamlı operasyon başlattı. Verilen koordinatlar eşliğinde kademeli olarak hareket eden tam teçhizatlı profesyonel birlikler, Sikorsky helikopterlerye dağın stratejik alanlarına indirildi. Timler, Cudi Dağı'nda bulunan Toptepe, Cevizdüzü, İkikiraz, Köseli, Derebaşı, Koyunören ve Aksu bölgelerindeki stratejik öneme sahip noktalarda konuşlandı.

İnsansız hava araçlarının tespit ettiği hedefler ve 23'ncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndaki operasyon karargahında hazırlanan koordinatlar doğrultusunda hareket eden birlikler, teröristlerin izlerini sürüyor. Kobra helikopterlerinin alçak mesafeden uçarak, teröristlerin bulunduğu alanları saptamaya çalışıyor.

Bu arada İkizce Jandarma Tugayı'na bağlı birlikler tarafından her gün rutin olarak yapılan yol kontrolleri devam ediyor. Şırnak-Cizre arasında frekans karıştırıcı jammer araçları ve mayın ve patlayıcılar konusunda hassas olan köpeklerin de katıldığı yol kontrolleri yapılırken, karayolu araç trafiğine kapatılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER