STK’ları uyardı, Ak Parti hareket geçti

STK’ları uyardı, Ak Parti hareket geçti
Ak Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz, STK’ların Devlet Hastanesi ve Ulaşım sorunlarıyla ilgili olarak “ Büyükçekmece Devlet Hastanesi için öngörülen arazi çeşitli eleştirilere maruz kalsa da Büyükçekmece için en uygun yerdir. Hemen hemen tüm m
Ak Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz, STK’ların Devlet Hastanesi ve Ulaşım sorunlarıyla ilgili olarak  “ Büyükçekmece Devlet Hastanesi için öngörülen arazi çeşitli eleştirilere maruz kalsa da Büyükçekmece için en uygun yerdir. Hemen hemen tüm mahallelerimize eşit uzaklıktadır. 2 yıl öncesine kadar, Büyükçekmece sınırları içerisinde Hastane yapımına uygun bir yer gösterilmemişti. Belde Belediyelerinin faaliyette olduğu dönemde Hastane projesi için yalnızca Mimarsinan Belediyesi çalışma yapmış ve bu arsayı tahsis etmiştir.” Dedi.
STK’larla el ele vermeliyiz
Gürbüz, “Hastane Projesi için Büyükçekmece STK’ları elini taşın altına koymalıdır. Birlikte yapacağımız çalışmalarla Hastane Projesi için iyi sonuçlar alabiliriz. Proje’nin ödeneğinin çıkarılması anlamında İl Genel Meclis Üyelerimiz ve Büyükşehir Meclis Üyelerimizle birlikte istikrarlı bir çalışma yürüterek yaklaşık 17.5 Milyon TL ( 17.5 Trilyon) ödenek çıkarılmasını sağladık.” Şeklinde konuştu.
Ulaşım Probleminin çözümü için çalışıyoruz
Gürbüz Ulaşım problemi ile ilgili soruyu ise “ Metrobüs’ün Tüyap’a kadar gelmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Mahallelerimizde halk otobüsü yetersizliği var, ancak inanıyorum ki bu sıkıntıların çözümünü tek tek aramaktansa köklü bir çözümle yani “Metrobüs” ile ulaşım problemini kökünden halletmeliyiz” şeklinde yanıtladı.
Kent Konseyi İstiyoruz
Büyükçekmece STK Platformu sözcüsü Köksal Çebi, Batıköy Mahalle Muhtarı Seher İlhan Yıldız, Emekli Öğretmenler Derneği temsilcileri “ Kent Konseyi kurulmasını istiyoruz. Büyükçekmece’de yasal hakkımız olan Kent Konseyi’nin Kurulmaması büyük bir ayıptır. Kent Konseyi “Ortak Akıl” demektir, ortak akıldan korkan bir zihniyet olamaz. Büyükçekmece Ak Parti İlçe Başkanlığından ricamız, Belediye Meclisine önerge verilmesidir” şeklinde konuştular.
         Konuyla ilgili İlçe Başkanı İlker Gürbüz ise “Eğer Hakkınız olan size verilmiyorsa hakkınızı aramayı bilmelisiniz. Bizim kanaatimiz, Büyükçekmece’de Kent Konseyinin mutlaka kurulması yönündedir. Sizler bu konuda kararlıysanız biz destek vermeye hazırız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.