Taksim Kapandı

Gezi Parkı eylemcileri ile polis arasındaki çatışmalar sabah saatlerine kadar devam etti.

 Taksim Kapandı

Gezi Parkı eylemcileri ile polis arasındaki çatışmalar sabah saatlerine kadar devam etti. Polis, Gezi Parkı ile Taksim Meydanı'nı yaya ve araç trafiğine kapattı.
Gezi Parkı'na dün akşam saatlerinde başlayan polis müdahalesi Taksim başta olmak üzere birçok yerde gece boyunca da devam etti.

TRAFİĞE KAPANDI

Gezi Parkı'ndan eylemcilerin boşaltılmasının ardından çadırlar belediye işçileri tarafından dozerler yardımıyla kaldırılarak kamyonlara yüklendi. Divan Oteli önünde bekleyen bir grup eylemci Taksim yönüne giden çevik kuvvet polislerine tepki gösterdi. Bazı polislerin de Gezi Parkı civarında dinlendiği görüldü.

SINAVA GİDENLER ZORLANDI

Taksim Meydanı'nda göstericileri dağıtan polis, kontrolü tam anlamıyla sağladı. Müdahaleler sonrası Taksim Meydanı yaya ve araç trafiğine de kapatıldı. Hiç kimsenin alınmadığı Taksim'de metro ve otobüs seferleri de durduruldu. Taksim'e ulaşım mümkün olmayınca, çevredeki okullarda sınava girecek öğrenciler de zor anlar yaşadı. Gümüşsuyu'nda sınava giren öğrenciler, velileri ile birlikte yürüyerek sınav yerlerine gitmeye çalıştı.

Duruma tepki gösteren bir veli, "Metro ile gelmeye çalıştık. Gayrettepe'de indik. Ancak oradan da taksi bulamadık. Çocukların sınav olduğu bir günde metronun kapalı olmasını kesinlikle yanlış buluyorum, doğru bulmuyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2013, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER