Taksim'de Olağanüstü Hal

İstanbul Emniyeti yılbaşı gecesi taciz, kapkaç, hırsızlık gibi suçlarla mücadele için 5 bin polis görevlendirdi.

Taksim'de Olağanüstü Hal

İstanbul Emniyeti Yılbaşı gecesi Taksim ve Nişantaşı'nda kuş uçurtmayacak. Emniyet Müdürlüğü, bu iki ilçede taciz, kapkaç, hırsızlık gibi suçlarla mücadele için 5 bin polis görevlendirdi.

640'ı güven timlerinden oluşan polislerin 2 bin 500'ü Taksim ve Nişantaşı'nda görev yapacak. Önlemler Cuma gecesinden itibaren başlayacak.

EMNİYET EKİPLERİ CANLANDIRMA YAPTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, her Yılbaşı gecesi yaşanan taciz, kapkaç, hırsızlık gibi suçların en aza indirilmesi için yoğun güvenlik önlemleri aldı. Önlemler arasında simitçi, boyacı, kestaneci ve Noel baba kılığında görev yapacak polisler olacak.

Bu kılıkta görev yapacak olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Taksim Gezi Parkı'nda kameralar karşısına çıkarak, bir canlandırma yaptı. Canlandırmada; Yılbaşı gecesi eğlenmek için sokağa çıkmış iki genç kız, piyango bileti almak isterken arkadan gelen bir kişi tarafından kapkaça uğruyor. Bu sırada noel baba, simitçi, biletçi ve çöpçü kılığındaki güven timleri kapkaççıyı suçüstü yakalayarak yere yatırıyor ve çanta sahibine teslim ediliyor.

CUMA GÜNÜNDEN İTİBAREN HAREKETE GEÇİLİYOR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürü Dursun Güneş, Yılbaşı gecesi için alınan önlemlerle ilgili detaylı bilgi de verdi. Buna göre cuma gecesi başlayacak önlemlerin detayları şöyle;

Taksim ve Nişantaşı başta olmak üzere Beşiktaş, Bakırköy, Bağdat Caddesi gibi eğlence merkezlerinin yoğun olduğu yerlerde 5 bin polis görev yapacak. 5 bin polisin 2 bin 500'ü Taksim ve Nişantaşı'nda görev yapacak. Yine bu rakamın 640'ını güven timleri oluşturacak.

Güven timleri simitçi, kestaneci, noel baba, ayakabı boyacısı gibi farklı kılıklarda belirli noktalarda olacak. Ayrıca Taksim ve İstiklal Caddesi 100 adet kamerayla izlenecek HD görüntü kalitesine sahip kameraların 30'u seyyar olacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2012, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER