Türkiye'de koronavirüs | 264 can kaybı daha...

Türkiye'de son 24 saatte 450 bin 44 koronavirüs testi yapıldı, 98 bin 602 kişinin testi pozitif çıktı, 264 kişi yaşamını yitirdi.

Türkiye'de koronavirüs | 264 can kaybı daha...

Sağlık Bakanlığı’nın 10 Şubat’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 450 bin 44 testten 98 bin 602’si pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 264 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 87 bin 932 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Bingöl, Muş, Gaziantep, Mardin, Şırnak, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Bayburt, Elazığ, Gümüşhane, Aksaray illerimizde ikinci doz oranları halen düşük. Artık hatırlatma dozu da gerekli olduğu halde! Daha fazla risk almayalım” dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 88.9 aşılama oranıyla Osmaniye birinci sırada yer alıyor. Yüzde 61.7 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 2. doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 84.8 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 82.5 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 77.3 ile İstanbul yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Bingöl, Muş, Gaziantep, Mardin, Şırnak, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Bayburt, Elazığ, Gümüşhane, Aksaray illerimizde ikinci doz oranları halen düşük. Artık hatırlatma dozu da gerekli olduğu halde! Daha fazla risk almayalım.”

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER