Vaka sayıları artıyor: Gözler Bilim Kurulu toplantısında

Ülkede 1 Haziran'dan itibaren başlayan ‘normalleşme’ sürecinde artan vaka sayıları nedeniyle gözler saat 17.00'de başlayacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında.

Vaka sayıları artıyor: Gözler Bilim Kurulu toplantısında

Hükümetin halk sağlığı yerine ekonomik kaygılarla başlattığı ‘normalleşme’ sürecinde vakalar artış göstermeye devam ediyor. 1 Haziran'da 827 olan günlük vaka sayısı dün bin 467 olarak açıklandı.

Vaka sayısındaki artışın bu hafta içinde 2 binli rakamlara ulaşacağı düşünülüyor, bunu aşması durumunda da yeni önlemlerin alınması gündemde.

16 Mayıs’ta bin 610 olan günlük vaka sayısı normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran’da 827’ye kadar düşmüştü. Günlük vaka sayıları 12 Haziran’dan beri dört haneli seyrediyor. Günlük vaka sayısı dün bin 467 olarak açıklandı.

Alınan yeni kararların ve artan vaka sayılarının ardından gözler Koronavirüs Bilim Kurulu’na çevrildi. Kurul saat 17.00'de video konferans yöntemiyle toplanacak. Saat 19.00'da ise Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bir basın toplantısı düzenleyecek.

Normalleşme takvimi kapsamında 11 Mayıs'ta kuaför, berber ve güzellik salonları açıldı, 1 Haziran'da ise kafe ve restoranlar müşteri kabul etmeye başladı. Nikah salonları 15 Haziran'dan itibaren, düğün salonları ise 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabilecek.

 
 
 
 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER