HAYAL KURMAK BAŞARMANIN YARISIDIR

İnsanlık hayallerinin uç noktasında! 
Daha ötesi ne olabilir ki diye soruyorum.
Bu soruyu bana sorduran şey, çocuğuma benim izlediğim filmleri izlemesi için başladığım proje ile ortaya çıkmıştır.
Uzunca bir liste yaptım. Çocukken izlediğim tüm filmleri sırasıyla oğluma izletmeye karar verdim. Liste sürerken sırada “Geleceğe Dönüş” filmi vardı.
Filmi izleyenler bilirler. Film, 1984 yapımı. Filmde ki çocuk bir zaman makinasına binip 2015 yılına gidiyor. Yani yaklaşık günümüze geliyor. Ben çocukken bu filmi izlediğimde, 2015 yılı için “vaaayy beeee!” demiştim. Yapabilirler mi, yaşar mıyız, görürmüyüz?
Yıl 2013!
   
    O filmde izlediğim birçok şey fazlası ile bugüne ulaşabilmiş. Hatta geçmiş bile.
O film, hayal edebildikleri kadarıyla yapılmış. Biz o insanların hayallerinin uç noktasına gelebilmişiz bugün. Demek ki o hayali onlara düşündüren Allah aslında insanların yapabileceklerinin ip uçlarını vermiş.
Merak ediyorum bu hayaller daha nereye kadar gidecek? 
İnsan, hayal edebildiği her şeyi yapabilme gücüne sahiptir!
Hayalini kurabildiği her şeyi yapabilendir!
Yapamayacağın şeyleri hayaline de getiremezsin. 
Peygamberlere verilen güç ve mucizeler bunun en güzel örnekleridir.
O zamanlar Süleyman peygamber, Allah’ında emri ile bir halıya uçması emrini verir ve halı uçar. Hazret, bu halı üzerinde gökyüzünde uçarken yeryüzünde konuşan karıncaların ne söylediklerini de duyar.

O günlerde mucize olarak görünen bu olaylar, uçak ve telefon olarak bugünümüze ulaşmıştır. Demek ki cenabı hak, yapamayacağı şeyi hayal ettirmiyor insana.
Yine bir peygamberin emri ile başka bir insan koltuğundan birkaç saniye içinde, dünyanın bir ucundan karşısına getirilmiştir. Bu demektir ki, bugün günümüzde ışınlanmak için yapılan çalışmalar bir gün başarıya erişecektir.
Hep söylediğim bir söz vardır.
Hayal kurmak başarının projesini çizmektir!
Bol bol, uçsuz bucaksız hayaller sevgili okurlar. 
Haydi, daha güzel, mutlu, barış dolu ve mükemmel bir Türkiye hayal edelim sevgili okurlar.
Kaynak: HABERDAR
YORUM EKLE
YORUMLAR
TAKTAKEROL   EROL ÜSTÜN
TAKTAKEROL EROL ÜSTÜN - 9 yıl Önce

başarinin sirlarindan birisi sahtekarliktir.sevmediğin birini sever gibi yapmaktir. başarinin sirlarindan biri de bukelemun olmaktir.tabi daha bir çok şikki var başarinin...bir tanesi de allah sevgisidir mutlaka