İBB'den Sabah ve a Haber’in haberlerine yalanlama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, a Haber ve Sabah gazetesinin İBB hakkındaki haberlerini yalanladı

İBB'den Sabah ve a Haber’in haberlerine yalanlama

a Haber'in "Kadıköy’de lağım denize akıyor" başlıklı, haberine yanıt veren Murat Ongun, "Sevgili A Haber, ortada patlayan herhangi bir boru yok. 25 yıldır yapılmayan kanalizasyon sorunu var. Bu pislik çeyrek asırdır Kadıköy Meydanı’na akıyordu, şimdi İSKİ çalışmasıyla tamamen çözülüyor" dedi.

Sabah gazetesinin "Cennet Riva’da Çevre Katliamı" başlıklı haberi için ise Murat Ongun, "Bu çalışmalar bazı çevreleri rahatsız etmiş olacak ki bu kurumumuza yönelik asılsız iddialarla yalan haber kampanyası başlatılmıştır" cevabını verdi.

Ongun, Twitter'dan yaptığı açıklamada a Haber'e şu yanıtı verdi:

”Sevgili @Ahaber ortada patlayan herhangi bir boru yok 25 yıldır yapılmayan kanalizasyon sorunu var. Bu pislik çeyrek asırdır Kadıköy Meydanı’na akıyordu, şimdi İSKİ çalışmasıyla tamamen çözülüyor. Haberde “doğruluğun” adresi olduğunuz için paylaşmak istedik.

”Ongun’un Sabah gazetesinin söz konusu haberine ilişkin yanıtı ise şöyle oldu:"İSKİ İstanbul'un 35 noktasında çeyrek asırdan fazladır çözülememiş sorunları pandemi sürecinde ciddi bir yatırım ve aralıksız çalışmayla çözmekte. Bu çalışmalar bazı çevreleri rahatsız etmiş olacak ki bu kurumumuza yönelik asılsız iddialarla yalan haber kampanyası başlatılmıştır.

""Şile'deki Paşaköy Atıksu Arıtma Tesisi günde 200 bin m3 ileri biyolojik atıksu arıtma yapmakta ve 7 gün 24 saat kesintisiz olarak çalışmakta. 5 Mart 2019'da alınan numunenin sonucu her nedense yaklaşık 1 yıl bekletildikten sonra tevdi edilerek Sabah'a servis edilmiştir.""Demirören Haber Ajansı'nın da her nedense İSKİ'nin bugünlerde yarım asırlık sorunları çözüme kavuşturmasını değil de İSKİ'nin sadece tüm ilçelerdeki hizmet ve yatırımlarının devamı için kullandığı araçları "dikkat çekici" bularak servis etmesi akla ziyandır.'

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER