İstanbul için seferberlik başlatacağız

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmada, “İstanbullular ile beraber büyük bir sorumluluğun başlangıcındayız. Biz İstanbul için seferberlik başlatmaya hazırız” dedi

İstanbul için seferberlik başlatacağız
Ekrem İmamoğlu, Bakırköy Belediye Başkanlığı’na yüzde 60’a yakın oyla ikinci kez seçilen Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nu, ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunduktan sonra Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda Bakırköylülerle buluştu. İmamoğlu’ndan önce söz alan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, kendisine ve Ekrem İmamoğlu’na seçimlerde çok büyük destek veren Bakırköylülere teşekkür ederek şunları söyledi: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geçmiş dönemlerde AK Partili belediye başkanı tarafından yönetildiği için başta kentsel dönüşüm ile ilgili Bakırköylülerin beklentisi gerçekleşmemişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını alır almaz Bakırköy’ün en büyük sorunu olan kentsel dönüşüm problemini çözmek için kolları sıvayacağız. Ayrıca Ayamama Deresi’nin rehabilitasyonu, Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı’nın uluslararası bir kent parkına dönüşmesi gibi çalışmalara da hız kesmeden başlayacağız.”

YSK'ya çağrı yaptı


Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun ardından binlerce Bakırköylüye seslenen Ekrem İmamoğlu da şunları ifade etti: “Bildiğiniz üzere 13 Nisan’da seçimlere ilişkin olağan itiraz süresi sona erdi. Fakat olağanüstü itiraz hakkı da var. Anayasa’ya, kanunlara saygılıyız ama Yüksek Seçim Kurulu, bu süreçte kararını en hızlı şekilde vererek, demokrasimize, birliğimize, beraberliğimize hizmet etmelidir. YSK’ya güveniyoruz. YSK’nın tarihi sorumluluğunu sadece ve sadece hatırlatıyoruz. Aradaki fark azmış, çokmuş…Bir oyla bile millet seçtiyse seçti. Fakat hala bahane üstüne bahane üretiliyor. İstanbullular ile beraber büyük bir sorumluluğun başlangıcındayız. Biz İstanbul için seferberlik başlatmaya hazırız.”

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 08:55

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER