Meteoroloji'den İstanbul'a yağış uyarısı

Hava durumu, okulların açıldığı ilk gün olan 9 Eylül Pazartesi günü, trafiğin sabahın ilk saatleri itibariyle kilitlendiği İstanbul başta olmak üzere yurdun hemen her köşesinde en çok araştırılanlar arasında yer alıyor.

Meteoroloji'den İstanbul'a yağış uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre bugün İstanbul’da bugün yağış bekleniyor. Peki, yağmur hangi saatler arasında etkili olacak? Bugün hava durumu nasıl? İşte, İstanbul ve yurt geneli hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 9 Eylül hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre bugün İstanbul ve Doğu Karadeniz için kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Özellikle bugün okulların açıldığı ilk olması nedeniyle başta İstanbul olmak üzere yurdun hemen her yerinde öğrenci ve veliler hava durumunun nasıl olduğunu merak ediyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İstanbul’a yağmur saat kaçta yağacak? İşte 9 Eylül güncel hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Sinop, Artvin ve Van çevreleri ve İstanbul'un kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Samsun, Rize, Artvin, Ağrı, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ordu'nun batı kesimleri, Trabzon ve Erzurum'un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Samsun, Rize, Artvin, Ağrı, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ordu'nun batı kesimleri, Trabzon ve Erzurum'un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 29°C

Parçalı bulutlu, kuzey ilçeleri hafif sağanak yağışlı… Yağışların saat 09.00 – 18.00 arasında etkili olması bekleniyor.

ANKARA °C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 28°C

Az bulutlu
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 08:51

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER