Türkiye'nin en eğitimli ilçesinde karantina manzarası! Sabah yürüyüşüne çıktılar

Koronavirüsle mücadele kapsamında sahil bantlarındaki yasaklara rağmen bazı vatandaşlar yürüyüş ve spor yaptı. Üstelik Türkiye'de eğitim düzeyinin en yüksek olduğu ilçesi Beşiktaş'ta!

Türkiye'nin en eğitimli ilçesinde karantina manzarası! Sabah yürüyüşüne çıktılar

Dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bir dizi tedbir alındı. Sahil bantlarında yürüyüş yapmak, balık tutmak ve spor yapmak gibi faaliyetler yasaklanırken vatandaşlara evde kalmaları yönünde çağrılar yapıldı.

İstanbul'da hangi ilçelerde koronavirüs riski yüksek? İşte en riskli ilçeler...İstanbul'da hangi ilçelerde koronavirüs riski yüksek? İşte en riskli ilçeler...

Ancak yapılan tüm çağrılara rağmen Beşiktaş'ta vatandaşlar sahil bandına inerek yürüyüş yapmayı sürdürdü.

KİMİ YOLUNU DEĞİŞTİRDİ KİMİ DE TANINMAMAK İÇİN KAPÜŞONUNU TAKTI

Bebek, Arnavutköy ve Rumelihisarı Sahillerinde vatandaşların maskelerini takarak yürüyüş yapmaları kameralara yansıdı. Kimi vatandaş karşısında kamerayı görünce yolunu değiştirirken kimiyse hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam etti.

Arnavutköy Sahilinde ise yürüyüş yapan üç arkadaş karşılarında kamera görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Koşmaya başlayan arkadaşlardan biri tanınmamak için kapüşonunu kafasına geçirerek hızlı adımlarla ilerleyerek gözden kayboldu.

TÜRKİYE'NİN EN EĞİTİMLİ İLÇESİ

Karantina kurallarının ihlal edildiği Beşiktaş, 2014 yılında yapılamn bir araştımada refah seviyesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçe olarak çıkmıştı.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER