İlyas Öztekin

İlyas Öztekin

KEŞANLI ENVER USTA/SATIR ET

KEŞANLI ENVER USTA/SATIR ET

KEŞANLI ENVER USTA
SATIR ET
 
 
Yıllardır köşe yazılarımı okuyanlar yazılarımın konusunu genellikle dünyada ve ülkemizde ki güncel siyasi sosyal ve toplumsal olaylardan çevrenin ve doğanın korunması gibi konulardan seçtiğimi bilirler.İlk defa farklı bir konuda yazacağım. Kimse eksen değiştirdiğimi düşünmesin hâkim düzene karşı dik duruşum özgürlükleri sınırlandırmaya çalışanlarlarla savaşım devam edecektir.
 
Yapılan işe sunulan hizmete saygım gereği bu gün emsallerinden farklı bir mekânı tanımanız için yazacağım. Özverili hizmetin sağlık ve hijyen kurallarının kesintisiz uygulandığı insanların iyi şeylere laik olduğunu hissettiği bir restorandan bahsedeceğim.                                                                                                  
 
Harami Derede E-5 ve Media Markt alışveriş merkezi manzaralı Van kahvaltı salonu ve Erzurum çağ kebap restoranlarının bitişiğinde yeni açılan‘’KEŞANLI SATIR ET ‘’ restoran girişten itibaren ferah iç dekorasyonu güler yüzlü hizmet anlayışı ve gözleri ile müşterinin taleplerini karşılamaya hazır olduklarını hissettiğiniz çalışanları ile,entelektüel birikimini ilk konuşmanızda anlayabileceğiniz mekan sahibi Celal beyi tanıyınca buranın çevremizdeki yüzlerce restorandan farklı bir konsepti olduğunu göreceksiniz.
                                                                                                                             
Ben kolay beğenen ve bu konularda yazı yazan biri değilim.Lezzet mekanlarını damak tatlarını iyi bilirim ve yemek kültürü konusunda oldukça iddialıyımdır.                                                                  Yirmi beş yıldır İstanbul da,Şile’den Silivri’ye,Anadolu yakasında Bostancı ve Bağdat caddesinden Beykoz ve A.Kavağına kadar,Taksim Sıraselvilerden Çiçek pasajı ile Nevizadeye, Kasımpaşadan Eyüp’teki Pier Loti’ye,Beşiktaş’tan Sarıyer Rumeli kavağına,Sultan Ahmet’ten Kumkapı ve Bakırköy’e kadar girip çıkmadığım mekan yoktur diyebilirim.
Değişik et ve balık lokantaları kâffeler barlar ve otantik mekânlarda yemek yedim. İçlerinde birkaç yazıya konu olacak güzel yerler olduğu gibi ikinci kez yanından geçerken bile dönüp bakmadıklarımda oldu.                                                                                                               
 
B.çekmecede yaşıyorum. Eski yıllardaki gibi buradan uzak mekanlara sık gidemiyorum. Çevredekileri keşfederken oğlumun uyarısıyla yeni açılan ‘’KEŞANLI SATIR ETİ’’ buldum. Ünlü gurmelerin görüp yüksek not vereceği bu işyerini açan Celal Çakır’ı kutluyorum. Kıvamında pişen etler itinalı ve titiz bir sunum lezzetli soslar ara sıcak ve salatalarla her şeyin gerçek bir yemek şölenine dönüştüğü bu mekânda umarım kaliteyi açılışla sınırlı tutmaz bozmadan sürdürürler.                                                                                                      
Kapasitesi yetersiz  olan otoparkı çok iyi aydınlatılırsa araç park yerlerini çizgilerle bölerlerse dışarıdan mekan girişinin görünürlüğünü daha aydınlık hale getirirlerse kusursuz bir mekan olacaktır.Ayrıca ayni yerde mevcut dört mekanın birleşerek yalnız geceleri çalışan otoparka bakan bir profesyonel güvenlik şirketinden özel güvenlikçi görevlendirmeleri halinde araç yakma terörünün arttığı son günlerde insanlar mekanlarda gece huzur içinde yemek yiyecektir.
 
 
 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
İlyas Öztekin Arşivi