AŞK MI? PARA MI? SORULARININ CEVABI ARANDI

Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde her hafta farklı oyunlar seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Tiyatro Eksi’nin sahnelediği Aşk ve Soygun, izleyenleri hem güldürdü, hem sanata doyurdu. Başarılı oyunculardan oluşan kadro "Aşk mı? Para mı?" sorusuna yanıt aradı.

AŞK MI? PARA MI? SORULARININ CEVABI ARANDI
Emrah Süner ve Nisan Özkan’ın yazdığı, A. Akın Canalioğlu’nun yönettiği "Aşk ve Soygun" adlı tiyatro oyunu Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. Kültür Merkezi'nin tiyatro salonunda sahnelenen oyun içerisinde hayatta başarılı olamamış Osman ve Onaltı adlı iki yakın arkadaşın başvurduğu yollar trajikomik bir dille anlatıldı.

 

Hukuksuz işler yaparak gelecek kurmaya çalışan iki kafadarın soygun yapmaya karar verdikten sonra yaşadıklarının anlatıldığı oyunda, maddiyat ve maneviyat arasında kalmanın ve sonunda doğru yolu seçmenin önemine vurgu yapıldı. Aşk ve para arasında ikilemde kalınan oyunda, soygun sırasında bankada olan rehinelerin eğlenceli hikayesi izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Manevi değerlerin önemine dikkat çeken oyun, günümüzde çaresiz bırakılmış insanların doğru yoldan sapmamaları gerektiğine dikkat çekiyor.

 

Seyirciye bir buçuk saatlik bir rehabilitasyon yaşatan ve yoğun bir ilgiyle izlenen gösterinin oyuncuları Serkan Kavurt, Tolga Canbeyli, Berke Abay, Esra Gür, Yeliz Özmaral, Fercan Bay, Gökhan Baylan performanslarıyla izleyenlerden büyük alkış aldı. Oyun sonunda ise Beylikdüzü Belediyesi Başkan Danışmanı ve Kültür Sanat Koordinatörü Erhan Bayladı, oyunculara teşekkür ederek, çiçek takdiminde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2014, 09:04

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER