Bakırköy'de kafkas dansına yoğun ilgi

Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen dans gösterisi ve konser ziyafeti binlerce sanatsever tarafından ilgiyle izlendi.

Bakırköy'de kafkas dansına yoğun ilgi
Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde; İstanbul Kafkas Kartalları, Azerbaycan Chargah Müzik Topluluğu ve Gürcistan Ensemle Rustavi Dans ve Müzik Topluluğunun dans gösterisi ve konser ziyafeti salonu dolduran binlerce sanatsever tarafından büyük beğeni kazandı.

Savaş ve aşk temaları üzerine yapılandırılmış koreografilere ve müziklere sahip Kafkas danslarını sahneleyen gruplar, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da arasında olduğu izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Yaklaşık 2.5 saat süren dans gösterisi ve konserin ardından kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu duygularını şu şekilde ifade etti: “Kafkas kökenli yurttaşlarımız; Azeri, Terekeme, Çerkez, Ahıskalı, Türkmen, Karapapak, Gürcü, Kürt vb.’den oluşuyor. Farklılıklarımız var ama bu farklılıklar bizim aynı zamanda zenginliğimizdir. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne yurttaşlık bağı ile bağlı Türk vatandaşlarıyız. Hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün HAYIRlı evlatlarıyız. Hayırlı evlatlarımızdan dolayı ülkemizin aydınlık yarınlarına olan umudumuz her gün bir kat daha artıyor.”

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun ” Hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün HAYIRlı evlatlarıyız” ifadesinden sonra salonda bulunan binin üzerindeki izleyici Başkan Kerimoğlu’nu dakikalarca ayakta alkışladı.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 12:17

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER