Beylikdüzü'nde Mazeret Yok

Beylikdüzü Belediyesi, bugüne kadar 1 milyon insana konferans ve seminer veren Dr. Şaban Kızıldağ'ı personeli ile buluşturdu.

Beylikdüzü'nde Mazeret Yok
Beylikdüzü Belediyesi çalışanları; danışman, koç, yazar ve Dr. Şaban Kızıldağ'ın Mazaret Yok adlı gösterisi ile bütün stresini attı. İnsan kaynağını geliştirmek adına çeşitli eğitimler düzenleyen belediye yönetimi bu defa mizahla motive etmeyi seçti. Bilgilerini ve tecrübelerini birçok özel kurum ve kamu kurumuyla paylaşan Kızıldağ, yaklaşık 2 saat sürdüğü gösterisinde tespitleriyle dinleyicilerine önemli dersler de verdi. Gösteriyi izlemeye gelen Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise her zamankinden daha fazla iş üretilecek döneme başladıklarını ve morale ihtiyaç olunduğunu belirterek, "Benim en başarılı olmam gereken yer, çalışanlarımın mutluluğunu sağlamak. Sizleri mutlu edemezsem, sokağı, vatandaşları da mutlu edemem" diye konuştu.

Tespitler Etkileyiciydi

Tempolu başlayan gösteride arada sırada Türk insanına da dokunduran Kızıldağ, üreten değil tüketen ve hazıra alışmış bir boyut da türediğinin altını çizdi. Gelişim ve ilerlemedeki zayıflığı mizahla ifade etti. Yetiştiriliş biçiminin buna yol açtığını belirten Kızıldağ, toplumdaki motivasyon kaynaklarının küçüklükten beri özgüveni oldukça eksik bıraktığını ortaya koydu. Kızıldağ, "Yine de her şeye rağmen mazeret yok bilincini tüm benliğe yerleştirmeliyiz" mesajını verdi.Personel Çok Eğlendi

Kızıldağ'ın kuşaklar arası farkları anlattığı gösterisindeki tespitler ise bir hayli eğlenceliydi. X, Y, Z kuşakları üzerinden komik hikayeler anlatan, eski ve yeni kuşakları birbirleri ile karşılaştıran Kızıldağ, özellikle öğrencilik dönemlerini ve eğitim sistemini mizahi bir şekilde eleştirdi. Erkek ve kadın yapısı üzerine analizler salonda kahkahalara yol açtı. Saplanıp kalınan bazı durumların "öğrenilmiş çaresizlik" olduğunu vurgulayarak toplum olarak "Her şeye bir mazeretimiz var" dedi. Zaman zaman Beylikdüzü personelinin de interaktif katılımda bulunduğu gösteri, son derece etkileyici geçti. 
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2015, 13:50

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER