Cem Karaca sergisi açıldı

Anadolu-Rock akımının öncü sanatçısı Cem Karaca, ölümünün 13.yılında doğum yeri olan Bakırköy’de anıldı.

Cem Karaca sergisi açıldı
Anma programı Cem Karaca’nın manevi oğlu, Gazeteci Genco Sabancı’nın özel albümünde bulunan veya kendi çektiği, daha önce yayınlanmamış 50 fotoğraftan oluşan sergi ile başladı. 

Bakırköy Belediyesi ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) katkılarıyla hazırlanan sergi, BASAD Altan Erbulak Sanat Galerisi’nde Cem Karaca sevenleriyle buluştu.

Sergi açılışını; Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, BASAD Başkanı A. İlhan Gülek, Genco Sabancı, ünlü sanatçı Cihat Tamer ile BASAD üyesi sanatçılar ve Bakırköylüler birlikte yaptı. 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu açılış konuşmasında: “Cem Karaca aramızdan ayrılalı 13 yıl oldu. Cem Karaca’nın manevi mirasını bizlerle paylaşan Genco Sabancı’ya şükranlarımı sunuyorum. Ümit ediyorum ki Türkiye’de sanatın gücüyle aydınlık yarınlara, hayırlı yarınlara ulaşacağız.” dedi.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği sergide sevenleri; Cem Karaca’yı ilk kez gördükleri fotoğraflarla anarken, sergi sonrası Cem Karaca şarkıları ile duygulu anlar yaşandı ve Cem Karaca için anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdılar. 

Sergi; BASAD Altan Erbulak Sanat Galerisi’nde 16 Şubat tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 13:27

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER