İZZETTİN HALKI KARAR VERECEK...

Göreve seçildiği günden bu yana şeffaf ve demokratik yönetim anlayışı sergileyen Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın talimatları sonrasında İzzettin halkından ve Kırım Türkleri Yardımlaşma Derneği tarafından gelen talepler doğrultusunda İzzettin Mahallesi’ne yapılacak ve 1944 Kırım Tatar Türkleri sürgünü acısını yaşatacak olan anıt için anket çalışması başlatıldı.

İZZETTİN HALKI KARAR VERECEK...

 

 

Demokratik ve şeffaf bir yönetim anlayışı sergilenen Çatalca Belediyesi, çalışmalarına halkın görüşlerini katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda çeşitli mahallelerde yapılacak park, sosyal tesis gibi alanlar ile ilçe merkezinde bulunan sanayi sitesine yapılacak çalışmalar için mahalle halkı ve esnaf ile anket çalışmaları yapılmıştı. Halkın talepleri doğrultusunda anketlerden çıkan sonuca göre Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın talimatları sonrasında çalışmalar yürütülmüştü.

 

Şimdi halkın katıldığı anket çalışmalarından birisi de İzzettin Mahallesi’nde yapılıyor. 1944 Kırım Tatar Türkleri sürgünü acısını unutmamak için yapılacak anıt öncesinde İzzettin halkına Çatalca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan anıt örnekleri sunuldu. İzzettin halkı ve Kırım Türkleri Yardımlaşma Derneği’nden gelen anıt talebi sonrasında yapılan çalışmalar ile birlikte anıt örnekleri hazırlandı. İzzettin Mahallesi Muhtarı Erşen Ergun tarafından da İzzettin halkına ulaştırılan anket formları mahalle halkı tarafından olumlu karşılandı. Şu an için İzzettin köy kahvehanesinde bulunan sandığa anket formlarını doldurarak atan İzzettin halkı anket çalışmasından memnun. Ayrıca İzzettin Mahalle Muhtarı Erşen Ergun anket formlarını evlere de ulaştırarak mahallede kadınların da ankete katılmasını sağlayacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 15:43

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER