Nostaljik Yazlık Sinema Bu Ramazan'da Beylikdüzü'nde

Nostaljik yazlık sinemada bu yıl Beylikdüzü halkı birçok yerli ve yabancı filmi seyretmenin keyfine varıyor.

Nostaljik Yazlık Sinema Bu Ramazan'da Beylikdüzü'nde
Nostaljik yazlık sinemada bu yıl Beylikdüzü halkı birçok yerli ve yabancı filmi seyretmenin keyfine varıyor. Ramazan etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı'nda kurulan yazlık sinema, patlamış mısır ve gazoz eşliğinde vatandaşları geçmişe götürdü.
Beylikdüzü'nde her akşam 5 farklı noktada düzenlenen eğlencelere nostaljik yazlık sinema da eklendi. Vatandaşı birçok yerli ve yabancı filmle buluşturan yazlık sinema bu yıl, Büyükşehir Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı'nda kuruldu. Patlamış mısır ve gazoz ikram edilerek vatandaşa nostaljik günlerin yaşatıldığı sinemada şimdiye kadar Son Samuray, Kocan Kadar Konuş ve Titanic filmleri gösterildi. Mucize, Unutursam Fısılda, Akıl Oyunları, Son mektup, Benim Adim Khan, Canım Kardeşim, Madagaskar Penguenleri, Nereye Bakıyor Bu Adamlar, Sultan, Transformers, Kırımlı, Örümcek Adam, Çöpçüler Kralı ve Yunus Emre Aşkın Sesi ise Ramazan boyunca sırasıyla gösterilecek diğer filmler.

GÖSTERİLER EĞLENDİRİYOR

İftardan sonra başlayan Ramazan etkinliklerinde ilk olarak miniklere yetenek yarışması düzenleniyor. Sahneye çıkarak şarkı söyleyen minikler gönüllerince eğleniyor. Ardından sahne alan canlı Karagöz-Hacivat, jonklör-vantrolog, sihirbaz, pandomim gösterileri izleyenleri hayran bırakıyor.

ŞARKILARLA EĞLENCE SÜRÜYOR

Barış Mahallesi'nde sahne alan Bekir Ünlüataer, Türk Sanat Müziği'nin seçkin parçalarıyla dinleyicilere keyif dolu bir gece yaşattı. Hep bir ağızdan söylenen şarkılar birlik beraberlik içinde yaşanan Ramazan'ın ruhunu herkese hissettirdi. Yakuplu'da sahne alan Fevzi Temelli ise Karadeniz Türküleriyle herkesi coşturdu. Ayrıca nostaljik yazlık sinemanın tadına varmak isteyen tüm Beylikdüzü'lü vatandaşlar, ilçenin 6 ayrı noktasından hareket edecek servislerle etkinlik alanına ulaşabilirler. 21.15'te kalkış noktalarından seferlere başlayacak olan servisler dönüşler de hizmet verecek.
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 14:04

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER