Oyuncu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti

Bir döneme damga vuran 'Bizimkiler' dizisinde 'Abbas' karakterine hayat veren Hikmet Karagöz, yaşamını yitirdi.

Oyuncu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti

Ressam, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Hikmet Karagöz, 73 yaşında hayatını kaybetti. Kızı Zeynep Karagöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla babasının hayatını kaybettiğini açıkladı.

'Bu kez dönüşü yok'

Zeynep Karagöz,"Babişkom, Hikmet Karagözbugün son yolculuğuna çıktı... Bu kez dönüşü yok; ardından tebessümler, kadehler ve anılar, sohbetler yakışır. Corona nedeniyle cenaze töreni olması mümkün gözükmüyor. Hatrına şerefe..." dedi.

'Canımdan bir can düştü toprağa'

Oyuncu Orhan Aydın da sosyal medya hesabından arkadaşı Hikmet Karagöz'ün vefatını, "Canımdan bir can düştü toprağa... 42 yıllık dostluk, yoldaşlık, şen-şakrak-sevinç ve umut dolu bir hayat bitti. Seni asla unutmayacağım #HikmetKaragöz asla" sözleriyle duyurdu.

Hikmet Karagöz kimdir?

1962-1963 yıllarında Eminönü Halkevi'nde amatör olarak tiyatroya başlayan sanatçı, 1964'te Küçük Sahne Ulvi Uraz Tiyatrosu'nda profesyonel oldu. 1974 yılında Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'la TV yapımlarında rol almaya başladı. Sinemaya geçişi Faize Hücum filmiyle 1982'de oldu.

Bizimkilerdizisindeki Abbasrolüyle geniş kitlelerce tanındı. 1986'dan bu yana ağırlıklı suluboya olmak üzere resim yaptı, sergiler açtı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 11:30

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER