Bade İşçil: Sığınacak yerim yok

Mahkeme, 2 ay süreyle koruma tedbirlerinin uygulanmasına karar verdi.

Bade İşçil: Sığınacak yerim yok
Bade İşçil, geçtiğimiz mayıs ayında 2 yıllık eşi Malkoç Süalp’e ‘öfke nöbetlerini kontrol edemediği, baskıcı, asabi, katı kuralları bulunduğu ve evliliklerini işkenceye dönüştürdüğü’ iddialarıyla boşanma davası açmıştı.

600 bin TL tazminat ile 9 aylık oğulları ve kendisi için aylık 70 bin TL nafaka isteyen Bade İşçil daha sonra mahkemeye feragat dilekçesi vererek boşanmaktan vazgeçmişti.
Evlendiği günden itibaren eşinin sözlü şiddet uyguladığını, ilerleyen zamanlarda bu şiddetin fiziki şiddete dönüştüğünü öne süren İşçil, kendisi ile çocuğunun hayatından endişe duyduğunu belirtti.

Habertürk'ün haberine göre eşinin boşanmak istediğini öğrendiği andan itibaren şiddetini artırdığını öne süren ünlü oyuncu, evden çıkartılmadığını, çıkması halinde de tehditler ile karşı karşıya kaldığını anlattı.

Dilekçesinde “Boşanmak istiyorum ama sığınacak yerim yok” diyen Bade İşcil’in talebini hemen değerlendirmeye alan mahkeme, 2 ay süreyle koruma tedbirlerinin uygulanmasına karar verdi.

Aile Mahkemesi, Bade İşçil için ‘barınma, geçici maddi yardım, sağlık, adli yardım hizmetleri ve diğer hizmetlerin koordine edilmesi’ yönünde karar alarak Malkoç Süalp’in de eşine karşı şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmasını yasakladı. Ayrıca ev, işyeri ve okuluna yaklaşmamasına karar verdi.
Aile Mahkemesi, Malkoç Süalp’in ‘öfke kontrolü, stresle başa çıkma, şiddeti önlemeye yönelik farkındalık sağlayarak tutum ve davranış değiştirmeyi hedefleyen eğitim ve rehabilitasyon programlarına katılmasına’ da karar verdi.
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2015, 11:09

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER