SANATÇI SERPİL ÖRÜMCER’E YARDIM ELİ

Sosyal belediyecilik anlayışıyla bölgesinde ihtiyacı olanlara yardım eli uzatan Küçükçekmece Belediyesi, bu defa da 70’li yılların ünlü sinema sanatçısı Serpil Örümcer’e yardım elini uzattı.

SANATÇI SERPİL ÖRÜMCER’E YARDIM ELİ


Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Küçükçekmece Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, zaman içerisinde maddi anlamda büyük bir yıkım yaşayarak her şeyini kaybeden, “Bir lokma ekmeğe muhtacım” diyerek insanlardan yardım isteyen Örümcer’in birikmiş kira borçlarını ödedi. Ayrıca Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım İşleri tarafından da aileye düzenli olarak gıda yardımı yapılıyor. Ünlü sanatçının kızına da Küçükçekmece Belediyesi Aile Danışma Merkezi tarafından destek veriliyor.

“ÇÖP TOPLADIM, SOKAKLARDA YATTIM”

Sağlık sorunları nedeniyle çalışamayan, kızı ve torunlarıyla birlikte yaşadığı evin kirasını ödeyemeyen Serpil Örümcer daha önce verdiği bir röportajda çektiği sıkıntıları şu sözlerle anlatmıştı: 
“1997'den beri bu haldeyim. Hayatım allak bulak oldu. Her şey peri masallarındaki gibi büyüleyiciyken, kader ağlarını ördü. Eskiden tek başıma sokaklarda yaşıyordum. Sonra kızım da bana katıldı. Ben, kızım Fulya, torunlarım Berkant ve Onur, nerede sığınacak yer bulursak orada kalıyorduk. Bazen parkta, bazen bir apartmanın bodrum katında, hiç fark etmiyordu. Halimiz içler acısıydı. Çöp topladım, tuvaletlerde yattım, işportacılık yaptım. Açıkçası şu an çok zor durumdayım. Ekmek parasına muhtaç kaldığım oluyor.”

AİLEYE DÜZENLİ GIDA YARDIMI YAPILIYOR

Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bugüne kadar, 2 bin 996 aileye gıda yardımı, 733 aileye giyim yardımı, 251 yaşlı ve engelliye kişisel bakım hizmeti, 208 aileye nakdi yardım, 600 öğrenciye kırtasiye ve çanta seti, 190 aileye iki öğün sıcak yemek, 402 aileye ev eşyası yardımı, 106 engelli vatandaşa hasta bezi, 119 engelli vatandaşa medikal malzeme, 85 engelli vatandaşa araç tamir ve bakım hizmeti ile bin 633 engelli vatandaşa da ulaşım hizmeti verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2015, 16:14

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER