Fatih Altaylı'dan 'ifşa' çağrısı: 'Herkes bu şerefsiz gazetecileri afişe etmeli'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Hadi herkes konuşsun" başlıklı makalesinde, Sedat Peker'in işbirliği içinde olduğu gazetecileri ifşa etmesini örnek göstererek, "Gazeteci kılıklı sahtekarların ortaya çıkmasını, çıkarılmasını istiyorum" dedi.

Fatih Altaylı'dan 'ifşa' çağrısı: 'Herkes bu şerefsiz gazetecileri afişe etmeli'


 

Fatih Altaylı, "Mesleğimizin düşürüldüğü durumu ibretle ve çok üzülerek izliyorum" diyerek başladığı yazısında şunları söyledi:

Gazetecilerin, gazetecilik yaparak, farklı mecralarda yer alarak para kazanmaları ayıp değildir. Ama gazeteci adı altında gazetecilik dışı faaliyetlerden para kazanmaları, para kazanmaya çalışmaları ayıptır.

Ayıptan öte ahlaksızlıktır. Mesleğe ihanettir diyemiyorum çünkü böylesi ahlaksızların mesleği gazetecilik değildir. olamaz. Gazetecilik kullanılarak iş takibi, şantaj gibi yöntemlerle kazanç elde etmenin, mesleği lobicilik için kullanmanın, kendini birilerine kullandırarak zengin olmanın özürü olamaz. 

PİSLİK GAZETECİLERLE YAPTIĞINIZ İŞBİRLİKLERİ

Bu gazeteci kılıklı sahtekarların ortaya çıkmasını, çıkarılmasını istiyorum. İster Sezgin Baran Korkmaz olsun, ister Sedat Peker, ister siyasetçi ister iş adamı, ister sanatçı, ister ünlü, ister ünsüz, herkes ama herkes bu şerefsizleri afişe etmeli.

Danışmanlık adı altında parayı götürenleri, sözde konferanslarla malı indirenleri, avanta karşılığı yazılarında sürekli markaları kullananları dahil. Herkesi. Temiz toplum temiz toplum diye bağıranlar. Hadi. Biliyorum anlatmayacaksınız. Pislik gazetecilerle yaptığınız işbirliklerini saklayacaksınız. Ama çocuklarınızı düşünüyorsanız anlatırsınız. Sedat Peker kadar bile mi olamıyorsunuz! Anlatın. Düşsün maskeler.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER