İYGAD 'Yılın Zirvedekileri' Ödülleri'nin 2.'sini düzenliyor

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği tarafından geçen yıl ilk defa düzenlenerek büyük ilgi gören, bu yıl ikinci defa düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi hedeflenen İYGAD Yılın Zirvedekiler Ödülleri’ne başvurular başladı. Ödüllere başvurular 02 Temmuz 2017 Cuma günü sona erecek.

İYGAD 'Yılın Zirvedekileri' Ödülleri'nin 2.'sini düzenliyor

Yerel gazetecilikte zirvedekiler ödülünün, yerel gazetelerde çalışan gazetecileri kapsadığını belirten İYGAD Başkanı Mehmet Mert; yerel medya ödüllerinin yerel konuları en iyi değerlendiren, mesleğe en çok değer veren, mesleğin evrensel boyutlarda değerlendiren ve mesleki kurallara uygun haber üreten gazetecilere verilmesinin hedeflendiğini vurguladı.

Haber, Sayfa Düzeni, Köşe Yazısı, İnternet haber sitesi, Gelecek vaad eden gazeteci adayı, Yaşam boyu onur ödülü, İYGAD altı dalda dağıtacak bu ödülleri, demokrasi kültürünün güçlendirilmesi, halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkının kullanılmasının yaygınlaştırılması ve yerel gazeteciliğin güçlenmesini sağlamak amacıyla düzenliyor.

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği tarafından geçen yıl ilk defa düzenlenerek büyük ilgi gören, bu yıl ikinci defa düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi hedeflenen İYGAD Yılın Zirvedekiler Ödülleri’ne başvurular başladı. Haber, sayfa düzeni, mizampaj, internet gazeteciliği, geleccek vaad eden gazeteci adayı, onur ödülü dallarında verilen ödüllere başvurular 02 Temmuz 2017 Cuma günü sona erecek.

JÜRİ ÜYELERİ

İYGAD 2016 Yerel Gazetecilik Ödüllerini belirleyecek jüri üyeleri İYGAD Başkanı Mehmet Mert'in de aralarında yer alacak, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcaytu, İYGAD Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Dolu, Milliyet Gazetesi Editörü Ercan Arslan, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden bir akademisyenden oluşan beş kişiden oluşacaktır.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Ödüllere İYGAD üyesi gazeteciler başvurabilir veya önerilebilinir. Her aday, bir dalda ve bir eserle katılabiliyor ya da önerebiliyor. Ödüllere adaylık kişisel başvuruyla, çalıştığı kuruluş ve kurumun yayın sorumluların önerisiyle gerçekleşiyor. Yönetmeliğe uygun olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

NASIL BAŞVURULUYOR?

Başvurunun; adayların öz geçmişlerini ve çalışmalarını belirten 3 adet bilgi yazısı, 2 adet fotoğraf

1 asıl 2 yedek fotokopisiyle, İnternet Haber Sitesinin ödüle aday gösterilen sitenin ana ekran görüntüsü ile İYGAD sekreterliğine elden teslim etmesi gerekiyor.

Ödüle aday eserlerin en geç 02 Temmuz 2017 tarihine kadar İYGAD Sekreterliği’ne iletilmesi isteniyor.

Ayrıntılı bilgi ''www.iygad.org'' internet adresinden alınabilir.

İYGAD 2016 'ZİRVEDEKİLER ÖDÜLLERİ'NİN ŞARTLARI

1) Adaylar doğrudan başvurabileceği gibi, yerel gazete sahipleri, yerel gazetelerin yazı işleri müdürleri; yerel meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri aday gösterebilir. Her aday tek bir çalışma ile katılabilir veya önerilebilir.

2) Adayların T.C. vatandaşı, geçimini sadece gazetecilikten sağlayan kişiler olması ve yazı dilinin Türkçe olması zorunludur.

3) Yarışmaya katılan kişinin adının çalışmada açıkça belirtilmiş olması ya da imzasız eserlerin yetkili yöneticilerce onaylanmış olması gerekmektedir.

4) Sahibi vefat etmiş çalışmalar aday gösterilemez. Başvuru süresince aday gösterilen çalışma sahibi vefateder ve çalışması ödül kazanırsa, ödül vefat eden kişinin yasal varislerine verilir.

5) Çalışmaların 01.01.2016 - 31.12.2016 tarihleri arasında yayınlanmış olması gereklidir. Çalışmaların çalışma sahibinin nüfus cüzdanı örneği ve kısa bir özgeçmişi ile birlikte, İSTANBUL YEREL GAZETECİLER DERNEĞİ, KAYA MİLENYUM AVM NO:5 BÜYÜKÇEKMECE Adresine 02 Temmuz 2017 tarihine kadar 1'i asıl 3 nüsha halinde taahhütlü olarak ulaştırılması ya da elden teslim edilmesi gerekiyor. Gönderilen çalışmalar geri verilmiyor. İstenen belge veya bilgiler eksik olduğu takdirde katılımcı katılmamış sayılıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER