Zirvedeki gazeteciler ödüllerine kavuşuyor

İstanbul Gazeteciler Derneği'nin düzenlediği 'Zirvedeki Gazeteciler' ödülleri sahiplerini buluyor. 28 Ekim 2018 Pazartesi akşamı Avcılar Belediyesi Firüzköy Sosyal Tesisleri'nde düzenlenecek yemekli ödül töreninde ayrıca Cumhuriyet kutlaması da yapılacak...

Zirvedeki gazeteciler ödüllerine kavuşuyor
Cumhuriyet haftasına denk geldiği için cumhuriyet kutlaması eşliğinde gerçekleşecek zirvedeki gazeteciler ödül töreni için toplanan, İstanbul Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu bu özel gecede görev dağılımında da bulunarak organizasyonun eksiksiz tamamlanması için kolları sıvadı.

Davetlilerin koyu renk kıyafet ve eşli katılım sağlayacağı gece; 28 Ekim 2019 Pazartesi akşamı Avcılar Belediyesi Firüzköy Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşecek. Bu yıl dördüncü defa düzenlenerek artık gelenekselleşen 'Zirvedeki Gazeteciler' ödüllerinde; Haber, Fotoğraf, Sayfa Düzeni, Röportaj, Köşe Yazısı, İnternet Haber Sitesi, Gelecek Vaad Eden Gazeteci Adayı, Yaşam Boyu Onur Ödülü İGD özel ödüllerinden oluşan dallarda ödüller dağıtılacak.

Gazeteciliğe emek verenlere ödül
Gazetecililik mesleğinin evrensel değerleri ışığında, eleştiri kültürünü kazandırıcı ve emekten yana, üretmekten yana, halka hakikati anlatmaktan yana tavır alan meslektaşlarımızın ödüllendirileceğini belirten İGD Başkanı Mehmet Mert, ödül töreni ve cumhuriyet kutlaması öncesi bir açıklamada bulunarak şunları söyledi:

2002 yılında kurulan derneğimiz, bu günlere zor yollardan geçerek geldi ve gazetecilik mesleğine önemli katkılar sundu. Bugün İstanbul Gazeteciler Derneği 18.Yılını geride bırakırken, kurumsal kimliğe sahip, İstanbul genelinde yüze yakın yayın organını bünyesinde barındıran, her yayın organının en az bin okuru olduğunu düşünürsek 100 bin okura hitap eden bir meslek örgütü olmayı başarmıştır. Şimdiye kadar gazetecilik mesleğinin çıtasını yükseltici, meslektaşlar arasında dayanışmayı sağlayıcı hizmetlerle birlikte, eğitici ve öğretici seminerler, paneller, söyleşiler de düzenleyen İGD son dört yıldır bir gelenek başlatarak işini en iyi yapan meslektaşlarımızı ödüllendirme yoluna gitti.

İstedik ki bu ödüller gerek demokrasi kültürümüzün yaygınlaşmasına katkı sunsun, gerek meslektaşlar arasında tatlı bir rekabet başlatsın, gerek ise gazetecilik mesleğinin daha üst seviyelere taşınmasını sağlasın. Bu ödüllerin belirlenmesini sağlayan seçici kurulda benimle birlikte çok kıymetli meslek büyüklerim bulunmaktaydı. Türkiye Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sayın Turgay Olcaytu, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hülya Yengin, Türkiye'nin en iyi fotoğrafçılarından olan; Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Sayın Ercan Arslan, İGD Başkan vekili Mustafa Dolu.

Juri tüm başvuruları inceleyerek en doğru kararı vermeye çalıştı. Şimdiden ödül alan meslektaşlarımı tebrik ediyor ve bundan sonraki meslek hayatlarında daha büyük başarılar diliyorum...
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 09:23

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER