Meral Akşener’e izin çıkar mı?

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan adaylarından Meral Akşener destekçileri bu günlerde partiyi olağanüstü kurultaya götürmek için çırpınmaktalar.

Destekçiler ne kadar çırpınıyorsa parti üst yönetimi de o kadar bu çırpınışları sindirmek için görev yapıyor.
Son olarak, MHP Başkanlık Divanı, partinin Akşener'e destek veren; Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt, Gümüşhane, Çorum il teşkilatları ile Elazığ, Bayburt ve Gümüşhane merkez ilçe teşkilatlarını, yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapattı.
MHP üst yönetimi parti tüzüğünün ilgili maddeleri gereğince teşkilat kapatma ve disiplin işlemlerini devam ettiredursun Akşener destekçileri ise sonuna kadar mücadelerini sürdüreceklere benziyorlar.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kongresinin 18 Mart 2018'de yapılacağını açıklasa da genel başkan adaylarından; Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın ise olağanüstü kurultay için geri adım atmayacaklarında israr etmekteler.
Şimdiye kadar 500'ün üzerinde imza topladıklarını ve mahkeme gereğince MHP'nin en fazla 3 ay içerisinde kongreye gitmesi gerektiğini vurgulayan muhalefetin bu talebi ne yazık ki şimdilik pek karşılık görmemekte.
Toplam bin 232 kongre delegesine mesaj atarak destek isteyen Meral Akşener'i ve diğer genel başkan adaylarını da delegeler desteklemiş olsa bile ben şahsen derin devletin yönettiği partilerden olan MHP üst yönetiminin partiti kurultaya taşımayacağını tahmin ediyorum.
Evet MHP doğru yönetilmiyor.
Evet Devlet Bahçeli'nin ciddi sağlık ve bazı problemleri var.
Evet böyle giderse MHP belki baraj altında kalacak.
Evet Meral Akşener başta olmak üzere Koray Aydın da Sinan Oğan da parti içerisinde oldukça destek gören genel başkan adayları.
Ancak....
Gerek ülkenin içinde bulunduğu kritik durumdan dolayı.
Gerek MHP'nin son yıllarda çaktırmadan mevcut iktidara destek vermesinden dolayı.
Gerek partinin erkek hegomonyası ile yönetilmesinden dolayı.
Gerek biraz zayıflasa da hala parti içerisinde Devlet Bahçeli'nin gücünü tamamen kaybetmemesinden dolayı.
MHP üst yönetiminin pariyi olağanüstü kurultaya taşımamak için elinden ne geliyorsa yapacağını, kurultay olsa bile yola herşeye rağmen Devlet Bahçeli ile devam edileceğini tahmin ediyorum...

YORUM EKLE